کد خبر: 392442 A

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور خبر داد:

ایلنا: دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور گفت: با تکمیل بندر کاسپین، منطقه آزاد انزلی به هاب داد و ستد کالاهای استراتژیک در حوزه خزر تبدیل می‌شود.

به گزارش ایلنا در بندر انزلی، عصر روز گذشته اکبر ترکان در بازدید از مجتمع بندری کاسپین، آن را بندر صادراتی  خواند و گفت: امیدواریم که در مرحله اول بازار روسیه را تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی در دست بگیرند و این پنجره برای همه باز است و سرمایه‌گذارانی که بازار روسیه را هدف گرفته‌اند می‌توانند از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی به منظور صادرات و مراودات تجاری برخوردار شوند.

مشاور رئیس جمهور افزود: بر اساس ابلاغ مقام معظم رهبری در  بند 11 اقتصاد مقاومتی ماموریت مناطق آزاد مشخص شده جهت‌گیری صادراتی دارند و در منطقه آزاد انزلی مجتمع بندری کاسپین  با رویکرد صادراتی با تلاش شبانه روزی در حال ساخت است.

ترکان به استفاده از ظرفیت  بخش خصوصی در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: در بخش ساخت اسکله یک  پست اسکله با سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در حال ساخت است  و بخش خصوصی نیز چهار پست اسکله را با اعتبار سیصد میلیارد تومان در دست ساخت دارد.

ترکان افزود: در حال حاضر در بندر کاسپین موج شکن و اسکله شماره یک توسط منطقه آزاد ساخته می‌شود و طبق وعده داده شده به ریاست محترم جمهور، مدیریت منطقه آزاد انزلی و سازمان مناطق آزاد در تلاش است که در پایان امسال موج شکن‌ها و یک اسکله به مرحله بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ضلع شرقی موج شکن با تلاش مستمر و مدام دو هزار و 200متر از آن ساخته شده است و 400 متر دیگر باید پیشروی کند تا انشالله تا پایان سال  موج شکن شرقی به اتمام برسد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد خاطر نشان کرد: طول موج شکن  غربی در حال حاضر  یک هزار و 620 متر بوده و نیاز است که 700متر دیگر  پیش روی داشته باشیم و آن هم تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مناطق آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر