کد خبر: 392631 A

نماینده ولی فقیه در گیلان تاکید کرد:

موشک‌پرانی برخی رسانه‌های استان به وحدت انقلابی و ملی لطمه می‌زند و به ضرر انقلاب، اسلام و روح شهدای ما است.

به گزارش ایلنا از رشت، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان گفت: ایران اسلامی جزیره امن در منطقه محسوب می‌شود و برخی تلاش می‌کنند این آرامش از جامعه سلب شود.

قربانی، خواستار جلوگیری از ناهنجاری‌ها توسط تمام دستگاه‌های متولی به‌ویژه نیروی انتظامی، سپاه و روحانیت در گیلان شد و بیان کرد: هرکدام از دستگاه‌های متولی باید ناظر، مراقب و حافظ حریم اسلام باشند و این امر تنها از عهده یک دستگاه خارج است.

وی گفت: موشک‌پرانی برخی رسانه‌های استان به وحدت انقلابی و ملی لطمه می‌زند و به ضرر انقلاب، اسلام و روح شهدای ما است.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه سال گذشته 38 میلیون نفر گردشگر وارد گیلان شده است تصریح کرد: گیلان نعمت خداوندی است و مردم برای نفس کشیدن با فرهنگ‌های مختلف به این استان سفر می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه از شش هزار آیه قرآن تعداد چهار هزار آیه در مورد دستورالعمل‌های شفابخش است افزود: کتاب قرآن آیین زندگی در مورد زندگی انسان از بدو تولد تا ازدواج و حق‌طلبی را برای آگاهی مردم تألیف کردم زیرا اگر مردم با دستورالعمل‌های شفابخش قرآن آشنا شوند دنبال فساد نمی‌روند.

وی بر ارتقای فرهنگ جامعه تأکید کرد و گفت: قرآن فرهنگی را به ما ارائه کرده که شفای دردهای جامعه است.

قربانی، 100 صفحه از کتاب قرآن آیین زندگی را مربوط به جایگاه و شخصیت زن در اسلام در مورد حجاب و عفاف خواند و یادآور شد: مطلب مذکور به صورت جزو در اختیار مسافران و نسل جوان گذاشته شود تا با دستورهای شفابخش قرآن آشنایی پیدا کنند.

 

 

 

 

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور با ابراز رضایت از بخش‌های امنیتی، سیاسی و ... در استان، گفت: امسال وضعیت خوبی در طرح‌های سالمسازی دریا داریم.

محمدعلی نجفی به ارتقای شاخص‌های گیلان در برنامه‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: وضعیت اقتصادی گیلان نسبت به کشور مطلوب است.

وی با بیان اینکه اقدام‌های خوبی در زمینه‌های مختلف در گیلان در حال شکل‌گیری است، خاطرنشان کرد: سال‌های 91 و 92 استان دوم بیکار کشور بودیم و این نرخ در پایان سال 94 به رتبه بیستم بیکاری کاهش پیدا کرده و اکنون یازدهمین استان اشتغالزا در کشور هستیم.

استاندار گیلان، نرخ بیکاری استان در سال 92 را 15.6 درصد خواند و بیان کرد: نرخ متوسط کشوری 11 درصد بود و گیلان 4.5 درصد از نرخ کشوری عقب‌ماندگی داشت.

نجفی از سیر صعودی اشتغالزایی در گیلان خبر داد و  تصریح کرد: روند مذکور به معنای برطرف شدن معضل بیکاری در استان نیست اما رشد ما در این زمینه بی‌نظیر است.

 

 

انقلاب تولد رسانه ولی فقیه اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر