کد خبر: 398119 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان از تشکیل بانک اطلاعاتی پشتیبان و مشاغل خانگی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، رحیم عطایی‌پور صبح امروز(یکشنبه) در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با بیان اینکه ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در بین نوجوانان  از برنامه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در سال جاری است تصریح کرد: توانمندسازی نقاط محروم و آسیب‌پذیر اجتماعی از برنامه‌های مهم مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان با بیان اینکه فردا 18 مرداد پنجمین همایش ملی مهارت و اشتغال در تهران برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این همایش برای توجه به مقام‌های کشوری و محققان به امر مهارت‌آموزی و اشتغال ایجاد شده است.

وی افزود: گیلان برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان دوره‌های مهارت ویژه با رویکرد شایستگی و پودمانی طراحی کرده و برای اجرا به مراکز آموزش دولتی و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای وابسته ابلاغ کرده است.

عطایی‌پور  با بیان اینکه بانک اطلاعاتی پشتیبان و مشاغل خانگی در استان گیلان  تشکیل  می‌شود ادامه داد: برگزاری دوره‌های آشنایی با کسب و کار خانگی و معرفی کارآفرینان موفق کشوری از جمله اقدام‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: با برنامه‌های اجرایی در حوزه وزارتی و سازمانی طرح‌ریزی شده در آینده شاهد این خواهیم بود که یادگیری مهارت در سبد آموزشی خانواده‌ها سهم بالاتری داشته باشد.

اشتغال خانواده فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر