کد خبر: 399709 A

معاون استاندار گیلان خبر داد:

ایلنا: معاون استاندار گیلان، از پرداخت 450 میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و رتبه دوم گیلان در ارائه تسهیلات بانکی مختص­ِ صنایع کوچک و متوسط در سطح کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدحسین اصغریان در چهل و چهارمین جلسه کارگروه اجرای قانون رفع موانع تولید در رشت، با قدردانی از همکاری دستگاه‌های دولتی و بانک‌ها در اجرای شدن مصوبات این کارگروه، تصریح کرد: با توجه به آغاز پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی در قالب کارگروه ایجاد رونق در واحدهای تولیدی کوچک و متوسط تاکنون بیش از 450 میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه این میزان تسهیلات به 47 واحد تولیدی پرداخت گردیده، تصریح کرد: هم اکنون از نظر تعداد تسهیلات پرداختی و نیز میزان ریالی پرداخت تسهیلات رتبه دوم کشوری را داریم که ناشی از عملکرد بسیار خوب بانک‌های استان بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان با اشاره به اهداف اقتصاد مقاومتی در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی سطح کشور گفت: افزایش تولید و تحریک تقاضا در بازار، از اهداف اصلی و اساسی آن است و برای رسیدن به این اهداف می‌بایست تلاش و سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

اصغریان بر ایجاد رونق تولید به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه‌های خروج اقتصاد از رکود  تأکید کرد و افزود: اکنون به طور تقریبی 10 درصد از مجموع اعتباراتِ 4 هزار و 700 میلیارد ریالی گیلان به واحدها پرداخت شده است و باید روند پرداخت تسهیلات با سرعت مناسب صورت پذیرد.

وی راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی که به دلایلی مانند کمبود سرمایه در گردش دچار مشکل شده‌اند و توانمندی واحدها در افزایش تولید و اشتغال پس از اخذ تسهیلات را از جمله اولویت‌های پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: تسریع در پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها و نظارت بر نحوه صحیح هزینه کرد آن توسط کمیته نظارتی سازمان صنعت، معدن وتجارت به طور جدی ادامه یابد.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گیلان در ادامه این جلسه از ثبت 2 هزار و 300 تقاضای اخذ تسهیلات در سامانه بهین یاب خبر داد.

علی منتظری افزود: تاکنون پرونده 550 مورد از متقاضیان تسهیلات رونق صنایع کوچک و متوسط در کارگروه رفع موانع تولید مصوب و به بانک­های عامل معرفی شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون به 47 مورد از پرونده های متقاضی که با مصوبه کارگروه به بانک ها معرفی شده بودند، تسهیلات پرداخت شد.

دبیرکارگروه اجرای قانون رفع موانع تولید در گیلان همچنین از راه اندازی کمیته نظارت بر صحت هزینه کرد تسهیلات دریافتی توسط واحدهای تولیدی در راستای افزایش اشتغال و تولید خبر داد.

در چهل و چهارمین جلسه کارگروه اجرای قانون رفع موانع تولید، مدیران دستگاه‌های دولتی و رؤسای بانک‌های استان حضور داشتند.

تولید واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر