کد خبر: 405064 A

استاندار گیلان:

استاندار گیلان گفت: امنیت پایدار موجود در مرزهای زمینی و دریایی گیلان باعث شده تا جزو امن‌ترین استان‌های کشور باشیم.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در جلسه شورای اداری استان گیلان که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد با تبریک هفته بزرگداشت دولت به تعامل بسیار خوب بین مدیران اجرایی، نمایندگان مجلس و قوه‌قضائیه در استان اشاره کرد و افزود: شورای تأمین استان یکی از موفق‌ترین شوراها در کشور است.

وی به اذعان وزیر کشور و معاون امنیتی وی مبنی بر اینکه گیلان در 3 سال دولت تدبیر و امید بار امنیتی نداشته اشاره و خاطر نشان کرد: تلاش ما بر تداوم این بخش است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به توفیقات حاصله در کاهش آمار جرائم استان گفت: ایجاد چنین فضایی مرهون تلاش‌های نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی بویژه سربازان گمنام امام زمان(عج) است.

وی افزود: امنیت پایدار موجود در مرزهای زمینی و دریایی استان باعث شده تا جزو امن‌ترین مرزهای کشور باشیم.

استاندار گیلان به تأسیس اولین خانه احزاب کشور در گیلان در ماه گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: فضای سیاسی حاکم بر استان بسیار پرنشاط بوده و فعالیت‌های احزاب سیاسی بدون هیچ مشکلی در جریان است.

وی افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد استان با حضور فعال و پرشور خود در بخش‌های مختلف در کشور زبان‌زد هستند.

وی گفت: شرایط مناسب فراهم شده برای فعالیت پر نشاط احزاب سیاسی و افزایش تحرک سازمان‌های مردم‌نهاد از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در گیلان است.

نجفی به برگزاری شایسته‌ کنگره‌ی 8 هزار شهید استان به عنوان یکی از افتخارات ماندگار اشاره و خاطرنشان کرد: گیلان اواخر مهرماه سال‌جاری نیز میزبان برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی افزود: برگزاری مسابقات بین‌المللی در بخش‌های مختلف بویژه شطرنج در سال‌های متمادی یکی دیگر از اقدامات موثر در گیلان بوده است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به پیشرفت فعالیت‌ها در بخش مدیریت سواحل استان گفت: با تجهیز امکانات و تلاش‌های صورت گرفته امسال شاهد کاهش 38 درصدی غریق در استان بودیم.

وی با بیان اینکه هنوز مشکلاتی در بخش خدمات‌رسانی به مردم وجود دارد، افزود: حل این مشکلات جزو مطالبات مردم است که ان‌شاء ا... با تلاش مضاعف برای رفع سریع آنان گام بر می‌داریم.

احزاب سیاسی استان گیلان امنیت استاندار گیلان محمدعلی نجفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر