کد خبر: 407218 A

در رشت برگزار شد؛

نشست‌مشترک ارائه آیین‌نامه اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری سازمان و خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و پارک علم و فناوری گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت، در نشست مشترک مدیران سازمان و خانه صنعت، معدن و تجارت گیلان و پارک علم و فناوری استان که با حضور اعضای هیأت مدیره انجمن‌های تخصصی صنایع همگن استان و جمعی از مدیران واحدهای صنعتی و تولیدکنندگان در رشت برگزار شد، به بیان مفاهیم و الزامات مورد نیاز برای اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان پرداخته شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ضمن قدردانی از همکاری پارک علم و فناوری گیلان در برگزاری این نشست گفت: تلاش در راستای دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی و تولیدی استان یکی از مهم‌ترین اهداف ما در استان است.

فرحمند پورعلی‌تصریح‌کرد:برگزاری این نشست شروعی برای آگاهی‌بخشی و دانش‌بنیان‌شدن واحدهای صنعتی عضو انجمن‌های تخصصی صنایع همگن استان است.

پورعلی پارک علم و فناوری را یکی از دارایی های ارزشمند علمی استان عنوان کرد و افزود: باید با ظرفیت های موجود این سازمان و با کمک و یاری آن، صنعت بتواند از دوران سنتی عبور کند.

وی بر لزوم گسترش همکاری های مشترک زنجیره سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانه صنعت، معدن و تجارت، پارک علم و فناوری گیلان و واحدهای صنعتی تأکید کرد.

در ادامه این نشست رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به آیین نامه اجرای قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: هدف ما انجام فرایند اخذ عنوان دانش بنیان برای شرکت ها و بهره مندی آنها از حمایت های مختص شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان است.

متقی طلب افزود: واحدهای صنعتی با کسب این عنوان، مشمول اخذ تسهیلات و امکانات از صندوق نوآوری و شکوفایی می شوند.

 وی‌تصریح کرد: بهره‌مندی از حمایت‌ها و امکانات صندوق نوآوری و شکوفایی راهی برای توسعه صنعتی و فناوری در استان است و باید تلاش کنیم تا از این طریق فناوری در صنعت حاکم باشد.

در ادامه این نشست اسماعیل مقدس رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و مهندس همتیان به عنوان پیشکسوت صنعت نساجی استان، به بیان مطالبی در این زمینه پرداختند.

گفتنی است بلالایی معاون فناوری پارک علم و فناوری گیلان در ادامه این نشست توضیحات کاملی در مورد قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و آیین نامه‌های اجرایی مرتبط را برای حاضران جلسه ارائه کرد.

آیین نامه علم و فناوری قانون معدن و تجارت استان خانه صنعت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر