کد خبر: 407320 A

استاندار گیلان تاکید کرد؛

ایلنا: استاندار گیلان خواستار پیگیری برطرف کردن معضل بی‌سوادی از طریق سامانه آموزش و پرورش در مناطق مختلف استان شد.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد اگر تلاش‌ها جدی باشد مشکل بی‌سوادی مانند مناطق شفت و رحمت‌آباد در رودبار برطرف می‌شود.

استاندار گیلان تصریح کرد: در تالش، فومن و صومعه‌سرا مشاهده می‌کنیم جدیتی در برطرف کردن بی‌سوادی وجود ندارد و تا پایان سال جاری امیدواریم مسؤولان مربوطه بتوانند 50 درصد از بی‌سوادی 7 هزار و 500 نفری گیلان را برطرف کنند.

وی با اشاره به برگزاری همایش خیران مدرسه‌ساز، بیان کرد: مکاتبه با افراد و خیران در نقاط مختلف کشور باید مد نظر مسؤولان باشد و این امر را پیگیری کنند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دولت به‌دنبال سر کار آوردن نیروهای دوآتشه نیست اما مدیران با افکار حزبی و جناحی خاص در آموزش و پرورش را تحمل نمی‌کنیم.

استاندار گیلان خواستار پیگیری برطرف کردن معضل بی‌سوادی از طریق سامانه آموزش و پرورش در مناطق مختلف استان شد.

وی اظهار کرد: مدیران مدارس باید در جریان تحولات استان باشند، نمی‌خواهیم آمار غیر واقعی ارائه شود اما تلاش‌های انجام شده را بازگو کنند. 

نجفی تصریح کرد: دولت یازدهم بسیار مظلوم واقع شده اما در دولت‌های گذشته با تغییر دولت حتی به مدیران مدارس در گیلان رحم نکردند و تمام آنها را تغییر دادند

وی به درآمد 118 میلیارد دلاری کشور در سال 90 اشاره کرد و بیان داشت: سال گذشته کشور با کمتر از 20 میلیارد دلار اداره شده است.

آموزش و پرورش مدرسه بی سوادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر