کد خبر: 407356 A

مدیر امور شعب پست بانک گیلان:

ایلنا: مدیر امور شعب پست بانک گیلان گفت: این بانک در استان، دارای 600 باجه نمایندگی بانکی در نقاط مهم مرکزی روستاها و مراکز دهستان‌ها و شهرهای کوچک است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدزمان فداکار پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران پست بانک را نخستین بانک دولتی ایجاد شده پس از انقلاب اسلامی خواند و بیان کرد: پست بانک ایران بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان به عنوان بانک تخصصی‌ـ‌توسعه‌ای حوزه ICT فناوری اطلاعات و خرده بانکداری روستایی نقش مهمی در انجام برنامه توسعه‌ای دولت دارد.

وی پست بانک گیلان را دارای 20 شعبه و 105 نفر پرسنل ذکر کرد و گفت: پست بانک گیلان دارای 600 باجه نمایندگی بانکی در نقاط مهم مرکزی روستاها و مراکز دهستان‌ها و شهرهای کوچک است.

مدیر امور شعب پست بانک گیلان عمده نقش مهم این بانک را در دو حوزه فناوری اطلاعات و روستاها دانست و تصریح کرد: هدف دولت از تشکیل این بانک امکان دریافت خدمات پولی و بانکی روستاییان بوده است.

فداکار با بیان اینکه روستاها عملاً برای سیستم بانکی کشور درآمدزا و دارای توجیه اقتصادی نبود، اضافه کرد: به نحوی که بیشتر شعب روستایی بانک‌های تجاری تعطیل و یا به باجه تبدیل شد بودند.

وی با اشاره به اشتغالزایی حداقل 600 نفر در باجه‌های مذکور روستایی، خاطرنشان کرد: ایجاد باجه نمایندگی پست بانک در جذب منابع سرگردان روستاییان و تجهیز و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به روستاییان گیلان نقش مهمی در توسعه روستاها دارد.

مدیر امور شعب پست بانک گیلان اظهار کرد: پرداخت تسهیلات سفر رئیس جمهور به گیلان، پرداخت بیش از 80 درصد یارانه‌های بخش روستایی و پرداخت حقوق 4 هزار و 100 نفر از مستمری‌بگیران تامین اجتماعی تنها بخشی از عملکرد پست بانک گیلان در راستای سیاست‌های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی پرداخت بیش از 60 درصد از مجموع تسهیلات پست بانک در حوزه روستایی، تجهیز بالغ بر 80 روستای به خدمات شبانه‌روزی خودپرداز، پرداخت بیش از 32 میلیارد ریال تسهیلات خاص اشتغالزایی شامل وجوهات صندوق توسعه ملی و اشتغال خرد را از جمله فعالیت پست بانک در روستاهای گیلان برشمرد.

مدیر امور شعب پست بانک گیلان یادآور شد: پست بانک در ایجاد حس امیدواری بین جوانان روستایی برای ماندگاری در روستا و ایفای نقش مهم تولیدی خود در راستای سیاست‌های کلان دولت ایفا می‌کند.

یارانه پست بانک توسعه ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر