کد خبر: 410943 A

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:

ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: کارگاه ملی آموزشی توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد در استان گیلان برگزار شد.

به گزارش ایلنا از رشت،  مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در حاشیه برگزاری کارگاه ملی آموزشی توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد در استان گیلان گفت: در این  کارگاه دو روزه بیش از صد نفر از مدیران عامل سازمان‌های مردم نهاد دارای مجوز از استانداری، فرمانداری‌ها و کارشناسان حوزه اجتماعی و فرهنگی فرمانداری‌های استان گیلان شرکت دارند.

یونس رنجکش با بیان اینکه این کارگاه با حضور مشکینی مشاور وزیر و معاون امور سازمان‌های مردم نهاد مرکز اجتماعی وزارت کشور در گیلان برگزار شد گفت: در این کارگاه دو روزه که با حضور اساتید کشور در حال برگزاری است  موضوعاتی در خصوص اصول حرفه‌ای مدیریت در تشکل‌های اجتماعی، آشنایی با قوانین و مقررات سازمان‌های مردم نهاد و اصول گزارش نویسی سالانه و آشنایی با قوانین و مقررات سازمانی تدریس می‌شود.

رنجکش اضافه کرد: کارگاه ملی توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد به صورت متمرکز از سوی وزارت کشور برگزار می‌شود.

وی برگزاری این کارگاه‌ها را در پویایی، آگاهی بخشی و بهره‌مندی درست از ظرفیت‌های اجتماعی بسیار مناسب دانست و اظهار داشت: از سوی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان هم تاکنون 15 کارگاه برای تشکل‌های اجتماعی استان برگزار شده است.

بر اساس آخرین آمار، بالغ بر 300 تشکل مردم نهاد در قالب سازمان‌هایی مثل انجمن‌های خیریه، حوزه جوانان، محیط زیست و مددکاری در گیلان فعالیت می‌کنند.

اجتماعی و فرهنگی محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر