کد خبر: 411023 A

فرماندار آستانه اشرفیه خبر داد:

ایلنا: فرماندار آستانه اشرفیه گفت:امسال تعداد چهار طرح سالم‌سازی دریا در مناطق لله وجه سر، انبارسر، عسگرآباد و شهرداری بندرکیاشهر این شهرستان راه‌اندازی شده است.

به گزارش ایلنا از آستانه اشرفیه، رحیم حیدری در کمیته ساماندهی سواحل این شهرستان با اشاره به عملکرد ستاد سواحل این شهرستان در سال‌جاری اظهار کرد: امسال تعداد چهار طرح سالم‌سازی دریا در مناطق لله وجه سر، انبارسر، عسگرآباد و شهرداری بندرکیاشهر این شهرستان راه‌اندازی شده است.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه در هر یک از این طرحها حدود ۴۰ نفر از عوامل امداد و نجات، خدماتی، هلال احمر، نجات غریق و … مستقر شده‌اند افزود: همچنین امسال تعداد ۲۵ نقطه خطر آفرین نیز در سطح سواحل شهرستان شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز طرح سلامت دریا در سواحل این شهرستان تاکنون تعداد ۱۶ نفر توسط نیروهای امداد و نجات غریق، نجات یافته‌اند تصریح کرد: متاسفانه امسال تعداد دو نفر نیز به علت عدم آشنائی به فنون شنا و همچنین شنا در نقاط خارج از طرح‌های سالم‌سازی در سواحل منطقه دستک بخش بندرکیاشهر این شهرستان غرق شده‌اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان مذکور با اشاره به برخی از مشکلات و مسائل موجود در طرح‌های سالم سازی دریا در این شهرستان نیز گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم و گردشگران در سطح سواحل نیاز است تا اعتبارات لازم به این شهرستان اختصاص پیدا کند.

حیدری همچنین با بیان اینکه اعضای ستاد سواحل شهرستان آستانه اشرفیه از آغاز طرح‌های سلامت دریا تاکنون همواره حضوری مستمر و پرتلاش داشته‌اند اظهار کرد: استفاده از ظرفیت دهیاران به منظور مدیریت سواحل در این شهرستان از کارهای برجسته صورت گرفته در سال‌جاری است.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان از وجود هشت دهیاری ساحلی در بخش بندرکیاشهر برخوردار است تصریح کرد: این شهرستان دارای ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی است.

امداد و نجات سلامت شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر