کد خبر: 412538 A

برگزاری جشن شکوفه‌ها در گیلان؛

ایلنا: در سال تحصیلی جدید تعداد 31 هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدارس ابتدایی استان شدند.

به گزارش ایلنا از رشت، صبح امروز مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در مراسم برگزاری جشن شکوفه‌ها در دبستان حضرت رقیه(س) ناحیه دو این شهر گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد 31 هزار دانش‌آموز کلاس اولی وارد مدارس ابتدایی استان شدند.

وی با بیان اینکه 29 هزار و 500 نفر فرهنگی مسؤولیت آموزش دانش‌آموزان در مدارس گیلان را به عهده دارند، تصریح کرد: مبنای حرکت آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین و مطالبات مقام معظم رهبری در این حوزه است.

مهدی حاجتی به وجود 5 هزار و 99 مرکز آموزشی در گیلان اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی 96 ـ 95 در مجموع 375 هزار دانش‌آموز وارد مدارس استان می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، برگزاری جشن غنچه‌ها را از برنامه‌های امروز در مدارس گیلان خواند و بیان کرد: ساعت 10 صبح امروز مراسم ویژه جشن غنچه‌ها در سالن اجتماعات ناحیه یک رشت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تربیت انسان‌های شاداب، انقلابی و دارای حب اهل بیت (ع) رسالت اصلی آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم رسالت خود را با تأسی از آموزه‌های دینی، قرآن کریم، احادیث و رهنمودهای مقام معظم رهبری به درستی انجام دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بر تربیت انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی تأکید کرد و یادآور شد: آموزش و پرورش با کمک مربیان دارای فضائل اخلاقی وظیفه دارد دانش‌آموزان را در مسیر صحیح تربیت و هدایت کند.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر