کد خبر: 413198 A

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از فعالیت 29 هزار و 500 نفر فرهنگی در مدارس گیلان خبر داد و گفت: مبنای حرکت آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین و مطالبات مقام معظم رهبری در این حوزه است.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان صبح امروز در آیین بازگشایی مدارس استان همزمان با سراسر کشور در هنرستان فنی شهید انصاری ناحیه یک این شهر با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و مسؤولان استانی با بیان اینکه بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس تقارن یافته است، یاد شهدای دفاع مقدس را گرامی نگه می‌داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به فعالیت 29 هزار و 500 نفر فرهنگی در مدارس گیلان اشاره کرد و بیان داشت: مبنای حرکت آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین و مطالبات مقام معظم رهبری در این حوزه است.

مهدی حاجتی با اشاره به اینکه تمهیدات پروژه مهر از اسفند ماه سال گذشته در استان اندیشیده شده بود، بیان داشت: امروز 375 هزار نفر دانش‌آموز وارد 5 هزار و 99 مرکز آموزشی گیلان شدند که 31 هزار نفر برای نخستین بار جزو دانش‌آموزان لازم‌التعلیم هستند.

حاجتی با بیان اینکه 31 هزار دانش‌آموز کلاس اولی در 31 شهریورماه امسال وارد مدارس گیلان شدند، خاطرنشان کرد: رسالت خطیر و اصلی آموزش و پرورش تربیت انسان‌هایی شاداب، انقلابی و دارای حب اهل بیت (ع) است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تربیت نسل نوجوان و جوان انقلابی را نیازمند تلاش ویژه معلمان خواند و افزود: آموزش و پرورش تلاش می‌کند رسالت خود را به درستی و با تأسی و الهام‌گیری از آموزه‌های دینی، قرآن کریم، احادیث و رهنمودهای مقام معظم رهبری محقق کند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به تمهید مقدمات بازگشایی مدارس در سال 96 ـ 95 در اسفندماه سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: فصل تابستان برنامه‌ریزی‌های مختلفی به منظور بازگشایی مدارس در گیلان انجام شده است.

حاجتی با اشاره به اینکه عدالت آموزشی در نقاط مختلف به‌ویژه روستاها و مناطق عشایرنشین از برنامه‌های کاری این نهاد است، اظهارکرد: آموزش و پرورش گیلان موضوع مذکور را با جدیت پیگیری می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به وجود امکانات آموزشی در نقاط مختلف گیلان اشاره کرد و افزود: فرصت حضور دانش‌آموزان برای تحصیل در استان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مدرسه‌ای با یک دانش‌آموز و یک معلم در گیلان داریم، افزود: 260 مدرسه استان جمعیتی کمتر از 10 نفر دارد و این امر نشان می‌دهد فرصت تحصیل برای تمام اقشار ایجاد شده است.

وی بر تربیت انسان‌هایی در تراز جمهوری اسلامی تأکید کرد و گفت: آموزش و پرورش با کمک مربیان دارای فضائل اخلاقی می‌تواند دانش‌آموزان را در مسیر درست تربیت کرده و هدایت کند.

آموزش و پرورش مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر