کد خبر: 414095 A

مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

مدیر عامل شرکت گاز گیلان گفت: شاخص برخورداری از گاز طبیعی در روستاهای استان به 92 درصد رسیده است .

به گزارش ایلنا  از رشت، جمشید ظهیری امروز در جریان بازدید از پروژه‌های گازرسانی این شهرستان بیان کرد: سال 93 با تدبیر وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران و همچنین همراهی مجلس شورای اسلامی به منظور جایگزینی گاز با دیگر فرآورده‌های نفتی طرحی به نام بند ق در تبصره قانون بودجه به تصویب رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان تصریح کرد: طرح مذکور حرکت جدیدی برای توسعه گازرسانی به روستاها در کشور ایجاد کرد و در این راستا شرکت گاز گیلان به دلیل خواست و تقاضای مردم برای برخورداری از این نعمت الهی اقدام کرده است.

ظهیری به قابلیت‌ها و امکانات جغرافیایی و فنی تراکم و نزدیکی روستاها به همدیگر در استان اشاره کرد و افزود: خطوط تغذیه گازرسانی مناسب بین شهرهای گیلان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: طرح گازرسانی به روستاها با استفاده مناسب از توانمندی و تخصص نیروها در حال انجام است.

ظهیری برخورداری روستاهای گیلان از گاز طبیعی در بهمن ماه سال 93 را 68 درصد خواند و اظهار کرد: کارگروه بند ق به ریاست حجت شعبانپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان تشکیل شده و اداره کل راه و شهرسازی استان، حفاظت محیط زیست گیلان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سازمان جهاد کشاورزی گیلان و ... عضو این کارگروه هستند.

ظهیری به برخورداری 85 درصدی روستاها از گاز طبیعی در بهمن ماه سال 94 اشاره کرد و افزود: کمیته فنی و تعیین ویژگی‌های پیمانکاران مورد نیاز و طراحی و خوشه‌بندی روستاهای بدون گاز بالای 20 خانوار در تمام نقاط استان انجام شده است.

وی با اشاره به استفاده از سیاست تمرکز نداشتن در اجرای پروژه‌ها و همچنین به‌کارگیری نیروهای بهره‌بردار برای مسؤولیت اجرای طرح‌ها و استقرار گروه‌های نظارتی در شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: ساده‌سازی تنظیم صورت وضعیت پیمان‌ها انجام شده است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به 200 روستا توسط علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته دولت امسال افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: شاخص برخورداری از گاز طبیعی در روستاهای استان به 92 درصد رسیده است.

ظهیری به جهش بزرگ در گازرسانی به روستاهای گیلان اشاره کرد و افزود: سال گذشته به 288 روستای گیلان گازرسانی شده است.

شاخص گاز معاون وزارت نفت گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر