کد خبر: 414141 A

رئیس کل دادگستری گیلان:

ایلنا: رئیس کل دادگستری گیلان، امنیت را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، احمد سیاوش پور در نشست شورای قضایی استان با گرامی‌داشت هفته قوه قضائیه، دلاوری‌ها، جان نثاری‌ها و شجاعت‌های ملت عزیز ایران را  نشانه‌ای از اقتدار  نظام اسلامی  دانست  و خاطرنشان کرد: سال‌های دفاع مقدس سندی بر حقانیت انقلاب اسلامی است.

رئیس شورای قضایی استان اطاعت پذیری و تسلیم  بودن در برابر دستورات و احکام امام عزیز را  رمز موفقیت انقلاب اسلامی بیان کرد  و افزود:  اگر رهبریت امام نبود  کشور ایران در برابر چالش‌ها و عنادها و کینه توزی‌ها دشمنان  توان ایستادگی نداشت.

احمد سیاوش پور امنیت را  بزرگترین نعمت و  دستاورد  انقلاب اسلامی عنوان کرد و  اظهار داشت: در شرایطی که کشورهای خاورمیانه در بحران و جنگ و کشتار به سر می برند مردم ایران در کمال آرامش و امنیت  به  زندگی و امور روزمره خود مشغول هستند.

این مقام ارشد قضایی  در ادامه افزود: جنگ تحمیلی خسارات زیادی به کشور و ملت ایران وارد کرده است و لذا این ارزش‌ها و  و دستاوردها به سادگی به دست ما نرسیده است و  نباید اجازه دهیم  دشمنان کوچکترین رخنه  و اختلافی در بین مردم پدید آورند.

 سیاوش پور  تاکید کرد: اعضای شورای قضایی استان مانند سایر مسئولان پایبند  به ارزش‌های انقلاب و امام و دفاع مقدس بوده  و  در راه خدمت  به مردم   از هیچ کوششی فروگزار نخواهند کرد.

وی  با بیان اینکه 60 درصد از موفقیت‌های  یک دستگاه  به مدیریت جمعی آن  برمی‌گردد تصریح کرد: همه عبادت‌ها  در ارائه خدمت به مردم خلاصه می‌گردد.

رئیس کل دادگستری استان  همچنین به دیدار جمعی از مسئولان قضایی  استان با ریاست محترم قوه  قضائیه حضرت آیت الله آملی لاریجانی اشاره کرد  و ابراز داشت: وی به طور کل وضعیت دستگاه قضایی استان را  مطلوب  اعلام کرده و از زحمات تمامی  دست اندرکاران و  پرسنل  قدردانی کردند.

وی  در ادامه  به اجرای سیاست‌های کلی قضایی مقام معظم رهبری  در زمینه حبس زدایی  اشاره کرده و  در خصوص تسریع در اجرای هر چه بهتر دستورالعمل  ساماندهی  زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها که اخیرا توسط  ریاست معزز قوه قضائیه  صادر شده است ، نکاتی را  بیان داشت.

رئیس شورای قضایی  استان  با اشاره به مقوله قاچاق چوب در استان خاطر نشان کرد: اداره کل تعزیرات استان  به عنوان مرکز برخورد با پدیده قاچاق،  اقدامات لازم را  صورت داده  و اطلاع رسانی  مناسب  در خصوص انعکاس اقدامات به عمل آمده  ارائه کند.

این مقام ارشد قضایی در پایان  با اشاره به عواقب برداشت نامناسب شن و ماسه در بعضی  از مناطق آسیب پذیر استان هشدار داد: مسئولین ذیربط باید نظارت بیشتری بر محافظت از بستر رودخانه‌ها  و سواحل داشته باشند  تا  اتفاقات ناگواری که در استان‌های هم‌جوار در اثر سیلاب و  برداشت غیر مجاز از رودخانه‌ها رخ داده و منجر به خسارت‌های شدید مالی و جانی گشته در استان گیلان  رخ ندهد.

امنیت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر