کد خبر: 414765 A

انصاری خواستار شد:

ایلنا: معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبار گفت: برای خنثی کردن تبلیغات دروغان وهابیت باید ابعاد قیام امام حسین با استناد به اسناد متقن تاریخی تبیین شود.

به گزارش ایلنا از رودبار، صبح امروز جلسه ستاد شئون مذهبی با موضوع هماهنگی‌های لازم جهت هرچه بهتر برگزار کردن مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین با حضور ائمه جمعه و مدیران و روسای ادارات به  ریاست معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری این شهر تشکیل شد.

علیرضا انصاری  در این جلسه ظلم ستیزی و پویایی فرهنگ شیعی را در طول تاریخ مرهون قیام اباعبدالله دانست و بیان داشت: برپایی هرساله عزاداری و واکاوی ریشه‌ها و انگیزه‌های قیام امام حسین موجب شده ظلم ستیزی در فرهنگ شیعی تقویت شود.

وی اظهار کرد: جا دارد در این ایام به این سوال پاسخ داده شود که چه انحراف و اعوجاجی در اسلام ایجاد شده بود که امام حسین برای اصلاح آن حاضر شد جان عزیزش را فدا کند.

انصاری با تاکید بر اینکه با استفاده از ظرفیت بزرگ ایام محرم باید به واکاوی و تبیین انگیزه امام حسین و علل و ریشه‌های این قیام بپردازیم افزود: برای خنثی کردن تبلیغات دروغان وهابیت و گروه‌های ضد شیعی باید ابعاد قیام امام حسین با استناد به اسناد متقن تاریخی تبیین شود.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تالش در ادامه تصریح کرد: حادثه کربلا یک حادثه صرف تاریخی نیست چرا که در هر زمانی ممکن است انگیزه‌های جاه‌طلبی و دنیاطلبی موجب نادیده گرفتن حق و حقانیت در جامعه شود.

وی با تاکید بر برگزاری عزاداری‌ها به شکل سنتی و مردمی از شهرداران و بخشداران و روسای ادارات خواست ضمن حضور در مراسم و دسته‌جات عزاداری نسبت به ساماندهی عزاداری‌ها و تمهید مقدمات برای شهرها و روستا اقدام جدی بعمل آورند.

محرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر