کد خبر: 416782 A

فرماندار رضوانشهر تاکید کرد:

فرماندار رضوانشهر گفت: باید از همه توان و ظرفیت موجود در شهرستان برای اجرای دقیق سرشماری نفوس و مسکن استفاده شود.

به گزارش  ایلنا از رضوانشهر، فرماندار رضوانشهر درجلسه توجیهی مأموران سرشماری نفوس و مسکن که با حضور جمعی از مسئولان این امر مهم در دانشگاه پیام‌نور این شهرستان برگزار شد، به اهمیت این طرح در سطح کلان، استان و شهرستان با هدف مدیریت صحیح در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت تاکید کرد.

عسکر حسنی‌پور ضمن تاکید بر راهنمایی مردم برای ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن، گفت: اجرای این طرح ملی کمک بسزایی در برنامه ریزی های بلند مدت کشور می کند و همه توان خودمان را برای اجرای دقیق آن بکار خواهیم بست.

وی افزود: این سرشماری، نخستین سرشماری در کشور است که به صورت اینترنتی در فاز نخست تا 24 مهرماه انجام می شود.

وی ضمن تاکید بر ثبت نام اینترنتی توسط ساکنین این شهرستان، خاطرنشان کرد: آمار و سرشماری بعنوان یک سند پایه ای در برنامه ریزی هر کشوری قلمداد می شود.

نماینده عالی دولت در رضوانشهر افزود: باید از همه توان و ظرفیت موجود در شهرستان برای اجرای دقیق سرشماری نفوس و مسکن استفاده شود تا این طرح به نحو احسن برگزار و با بکارگیری شیوه‌های علمی و مهارتهای مربوطه اهتمام لازم را در این راستا بعمل آوریم.

فرماندار رضوانشهر با اشاره تلاش‌های صورت گرفته در این راستا گفت: ما هم اکنون در بین 16 شهرستان استان گیلان، در زمینه آمار گیری اینترنتی در رتبه دوم قرار داریم که این امر نشانگر تلاش همه دست اندر کاران و مردم عزیز به این امر مهم است.

 حسنی پور افزود: وقت بسرعت در حال گذر است و باید نهایت استفاده را از این فرصت ببریم و نسبت به ثبت نام اینترنتی افراد، آشنایان و بستگان و همسایگان اقدام نماییم.

مدیراجرایی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان رضوانشهر در ادامه با اشاره به نحوه مواجهه مأموران سرشماری با مردم بیان کرد: باید بگونه‌ای با مردم برخورد کنیم که این اعتماد را نسبت به ما داشته باشند که اطلاعات صحیح خودشان را در اختیار ما قرار دهند و دولت هزینه بسیار سنگینی را در این بخش داشته است.

فرماندار رضوانشهر همچنین خطاب به مأموران سرشماری متذکر شد: از هرگونه حاشیه‌سازی و حاشیه آفرینی در سرشماری پرهیز کنید و طبق دستورالعمل‌های موجود اقدام کنند.

حسنی‌پور گفت: ثبت اطلاعات مردم باید براساس واقعیت‌های موجود انجام گیرد و طبق روال موجود این مأموریت را به انجام برسانید.

نماینده عالی دولت در رضوانشهر با بیان این مطلب که بیش از 60 درصد از مردم این شهرستان در مناطق روستایی ساکن هستند، گفت: طبق آموزش و هماهنگی‌های انجام گرفته با دهیاران و شوراهای اسلامی، این عزیزان آماده هرگونه همکاری و همراهی با شما در این امر هستند و از این ظرفیت نیز استفاده می‌شود.

وی با رد نگاه جنسیتی در امر بکارگیری مأموران آمارگیر افزود: در نظام جمهوری اسلامی و جامعه کنونی ملاک تنها دانایی و توانایی افراد است و موضوع جنسیتی هیچ اهمیتی ندارد.

استان گیلان دولت مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر