کد خبر: 419923 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان خبر داد:

ایلنا: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان گفت: 9 نفر از جوانان برگزیده مهارتی استان به هفدهمین دوره مسابقه‌های ملی مهارت راه یافتند.

به گزارش ایلنا از رشت، رحیم عطایی پور امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان گیلان بیان کرد: 9 نفر از جوانان برگزیده مهارتی استان به هفدهمین دوره مسابقه‌های ملی مهارت راه یافتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان تصریح کرد: از این تعداد دو نفر زن و هفت نفر مرد هستند که برای شرکت در رقابت‌های ملی مهارت دعوت شده‌اند.

عطایی پور اظهار داشت: این جوانان دارای مهارت در رشته‌های آشپزی، اتصالات چوبی، تبرید و تهویه، خیاطی، صافکاری خودرو، طراحی و توسعه وب، فناوری اتومبیل، فناوری طراحی گرافیک و کنترل صنعتی در مسابقه های کشوری شرکت می‌کنند.

وی بیان داشت: هفدهمین دوره مسابقه‌های ملی مهارت از اول تا هشتم آبان ماه امسال در مرکز تربیت مربی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان بیان کرد: ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان، ارتقاء سطح استاندارد آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقاء مهارت‌های حرفه‌ای کشور با سطح مهارت‌های جهانی، ایجاد فرصتی برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور از جمله اهداف برگزاری این رقابت‌ها ست.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان سطح برگزاری مسابقه‌های کشوری مهارت را در سطح رقابت‌های جهانی عنوان کرد وافزود: زمان برگزاری مسابقه‌ها براساس پروژه‌های طراحی شده، سه روزه است که هر یک از اجرای پروژه‌های طراحی شده توسط تیمی از داوران برگزیده کشور ممیزی و امتیاز دهی می‌شود.

عطایی پور با بیان اینکه مسابقه‌های ملی مهارت هر سال در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی با حضور استعدادهای برتر مهارتی برگزار می‌شود، اظهار کرد: هر دو سال یک بار نیز برگزیدگان رقابت‌های ملی به مسابقه‌های جهانی اعزام می‌شوند که در سال 2015 احمدرضا ملاپور از گیلان در رشته سیستم‌های تحت شبکه در رقابت‌های جهانی شرکت داشت.

وی ادامه داد: در این مسابقه‌ها در هر یک از رشته‌های مهارتی نفرات برگزیده انتخاب و مدال‌های طلا، نقره، برنز و مدالیون به افرادی اعطا می‌شود که امتیاز کسب شده آنها از حداقل 70 درصد امتیاز پروژه بالاتر باشد.

عطایی پور افزود: ظرفیت مناسبی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و آموزشگاه‌های آزاد تحت پوشش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان برای ارایه آموزرش‌های مهارتی وجود دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان گفت: حضور جوانان در عرصه آموزش‌های مهارتی، کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و شرکت در مسابقه‌های ملی ملی مهارت فرصت مناسب است که جوانان و خانواده ها بایستی از آن استفاده کنند.

فناوری فنی و حرفه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر