کد خبر: 419958 A

رئیس‌سازمان صنعت، معدن وتجارت گیلان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از تمایل و آمادگی سرمایه‌گذاران خارجی برای احداث واحدهای مختلف صنعتی در گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی منتظری تصریح کرد: در جریان سفر سرمایه‌گذاران شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) ماف این وست (MAF In Vest) به گیلان، برنامه‌ریزی‌های مقدماتی برای ورود سرمایه‌گذاران ترکیه به استان گیلان فراهم شده است.

وی از آمادگی شرکت هلدینگ ماف این وست (MAF In Vest)برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلفی مانند تراکتورسازی، پوشاک و صنایع نساجی، پتروشیمی، صنایع بندرگاهی، بازسازی ناوگان حمل و نقلی، اجراء و احداث راه آهن رشت- آستارا و ... در گیلان خبر داد.

منتظری با اشاره به استقرار و فعالیت صنایع‌توانمند در حوزه تولید داروهای‌ضدسرطانی، صنایع فولادی، صنایع سلولزی، معدن و صنایع معدنی، صنایع نساجی، صنایع شیمیایی، تولید قطعات خودرو و ... در گیلان تصریح کرد: تولیدات صنعتی گیلان به کشورهای مختلف صادر می‌شود و این واحدها توانایی همکاری مستقیم با سرمایه گذاران خارجی در بخش تولید و صادرات را دارا هستند.

رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نزدیکی به کشورهای CIS، دارا بودن مرزهای آبی، هوایی و خاکی با کشورهای همسایه، وجود بندرگاه های فعال با ظرفیت گسترده، وجود منطقه آزاد تجاری- صنعتی انزلی، فرودگاه بین‌المللی و ... را از جمله مهمترین پتانسیل‌ها و جاذبه‌های سرمایه گذاری در استان عنوان کرد و افزود: کمک به توسعه صنعتی و تفکر افزایش مشارکت‌دهی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری های صنعتی در گیلان از مهم ترین اهداف سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان است.

وی تصریح کرد: برای رشد سرمایه‌گذاری و افزایش اشتغال آمادگی همکاری با سرمایه‌گذاران را داریم.

گفتنی است در نشست آشنایی بیشتر سرمایه گذاران این شرکت در رشت، مدیران دستگاه های دولتی مرتبط با سرمایه گذاری و تولید و نیز مدیران واحدهای صنعتی و صادراتی گیلان حضور داشتند.

استان گیلان خودرو سازمان صنعت معدن سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه گذاران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر