کد خبر: 420047 A

مومنی‌زاده خبر داد:

فرماندار فومن از رتبه چهارم این شهرستان از لحاظ بی‌سوادی در گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا از فومن، میرشمس مومنی‌زاده عصر امروز در جلسه شورای نهضت سوادآموزی اظهار کرد: خوشبختانه طی یک‌ماه گذشته شاهد ارتقاء رتبه شهرستان درباره توجه به موضوع سوادآموزی بودیم.

وی وجود افراد بی‌سواد و جایگاه چهارم فومن از نظر بی‌سوادی در استان را در خور شأن این شهرستان  مذهبی، انقلابی، علمی و دانشگاهی ندانست و گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته در سطح شهرستان و با توجه به اهمیتی که بین مسئولان وجود دارد امیدواریم شاهد ارتقای روزافزون فومن در زمینه موضوع سوادآموزی باشیم.

فرماندار فومن با تأکید بر توجه و حساسیت بیشتر به موضوع سوادآموزی در این شهرستان افزود: آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی در خط مقدم مبارزه با بی‌سوادی قرار داشته و مجموعه فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها به عنوان بازوی کمکی و عامل حرکتی و پشتیبان برای این دو نهاد عمل می‌کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه بیشترین آمار بی‌سوادی در سطح روستاها است بر ضرورت همکاری و تعامل دهیاران در شناسایی، فراهم کردن امکانات لازم و برگزاری جلسات اطلاع‌رسانی، تبلیغات محیطی در امر سوادآموزی و... تأکید کرد.

مومنی‌زاده با اشاره به نقش غیرقابل انکار ائمه‌جمعه، اوقاف و امور خیریه، کمیته‌امداد، بهزیستی، تبلیغات اسلامی برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم سطح شهرستان خاطرنشان کرد: تعامل و همکاری برای مبارزه و ریشه‌کردن معضل بی‌سوادی که بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ریشه در آن داشته وظیفه همه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی است.

وی با بیان اینکه مدیران مدارس و اولیای دانش‌آموزان از ظرفیت و پتانسیل بیشتری برای کمک در این خصوص برخوردارند، گفت: استفاده از این پتانسیل و ظرفیت باید مورد توجه آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی شهرستان قرار گیرد.

فرماندار فومن با اشاره به شروع سال تحصیلی، از مسئولان آموزش و پرورش شهرستان فومن خواستار شناسایی و دلایل کودکان شش ساله بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی جدید توسط این دو سازمان شد.

آموزش و پرورش شهرستان اوقاف و امور خیریه بهزیستی کمیته امداد بی سوادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر