کد خبر: 424079 A

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبار:

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبار گفت: پدافند غیرعامل با مفهوم دفاع در برابر تهاجم ریشه در فطرت انسان دارد و هدف اصلی از دفاع مراقبت از جان و مال انسان‌هاست.

به گزارش ایلنا از رودبار، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل همایشی با حضور علیرضا انصاری معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رودبار در کانون امام خمینی آموزش و پرورش برگزار شد.

انصاری پدافند غیرعامل را یک دفاع غیرنظامی و بدون نیاز به جنگ افزار در سطوح مختلف دانست و هدف از برگزاری این همایش‌ها را ارتقاء فرهنگ مقاوم سازی و پدافند غیر عامل در شهرستان اعلام کرد و افزود: پدافند غیرعامل با مفهوم دفاع در برابر تهاجم ریشه در فطرت انسان دارد و هدف اصلی از دفاع مراقبت از جان و مال انسان‌هاست.

وی افزود: پدافند غیرعامل موضوعات مختلفی را دربرمی‌گیرد و امروزه برای اینکه کشورها بتوانند در آرامش و آسایش به سر ببرند نیازمند پدافند غیرعامل هستند.

وی بر لزوم توجه دستگاه ها و ادارات دولتی به پدافند غیر عامل تاکید کرد و اظهار داشت : با توجه به موضوع مهم پدافند غیر عامل که مورد تاکید مقام معظم رهبری است می‌توان از خسارت های سنگین در هنگام بروز جنگ به شدت کاست که لزوم دستیابی به این مهم آشنایی مدیران با اصول پدافند غیر عامل و کار برد این اصول در عمل است .

انصاری ضمن اشاره به آیه 60 سوره انفاق با تاکید بر اهمیت دفاع و تقویت نیروی دفاعی از ابتدای تاریخ هستی تاکنون اذعان داشت : با توجه به این آیه می توان به اهمیت اهداف و وظایف پدافند غیرعامل از صدر اسلام پی برد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری در پایان مهم ترین مولفه پدافند غیر عامل را مشروعیت و مقبولیت یک نظام بیان کرد و خاطر نشان کرد: اگر نظام سیاسی حاکم بر جامعه از مشروعیت و مقبولیت در بین مردم برخوردار نباشد، پشتوانه مردمی خود را از دست داده و مردم را تهدیدی برای خود دانسته و کشورهای دیگر نیز به هر طریقی سعی در ضربه زدن به نظام را خواهند داشت.بنابر این اعتماد و امیدی که امروز مردم نسبت به مسئولان و ارکان نظام دارند بزرگ ترین سرمایه و عامل بازدارنده از تهدیدات دشمنان است . 

آموزش و پرورش جامعه سرمایه معاون سیاسی مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر