کد خبر: 424999 A

محمد سعیدی‌کیا خبر داد:

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: تفاهمنامه سه جانبه پرداخت تسهیلات توسط بنیاد علوی، استانداری و بانک‌سینا منعقد شده وتسهیلات با سود 18 درصد از طریق بانک سینا به طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، رئیس بنیاد مستضعفان صبح امروز در جلسه پرورش ماهیان خاویاری گیلان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بنیاد مستضعفان به طور واقعی برای مستضعفان باشد، اظهار کرد: در بنیاد مستضعفان به این جمع‌بندی رسیدیم که مردم با تلاش خود بتوانند زندگی خود را بگذرانند.

محمد سعیدی‌کیا ادامه داد: تصمیم گرفتیم پول بنیاد مستضعفان را برای ایجاد اشتغال مردم به‌ کار گیریم و درآمد بانک سینا باید برای مستضعفان هزینه شود.

وی با بیان اینکه از طرح‌های اشتغال‌زا در استان‌ها با اختصاص تسهیلات حمایت می‌شود، تصریح کرد: تفاهمنامه سه جانبه پرداخت تسهیلات توسط بنیاد علوی، استانداری و بانک سینا منعقد شده و تسهیلات با سود 18 درصد از طریق بانک سینا به طرح‌های اشتغال‌زایی پرداخت می‌شود.

سعیدی کیا گفت: پنج درصد از سود 18 درصدی از طریق استانداری‌ها و پنج درصد دیگر از طریق بنیاد علوی یارانه پرداخت می‌شود و سود تسهیلات برای طرح‌های اشتغالزا با سود 8 درصدی است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال‌زا توسط استانداری‌ها بررسی شده و به بانک سینا ارائه می‌شود، یادآور شد: تسهیلات پرداختی برای طرح‌های اشتغالزا تا سقف 2 میلیارد تومان است تا بتوانیم به افراد بیشتری تسهیلات پرداخت شود.

وی اضافه کرد: مبلغ پنج درصد یارانه سود تسهیلات اشتغالزایی استانداری‌ها در مناطق روستایی پرداخت می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد با شیلات همکاری مشترک دارد، یادآور شد: طرح پرورش ماهیان خاویاری در قفس در استان‌های شمالی را پیگیری می‌کنیم.

به گفته وی، واحدهای 20 تنی تولید ماهیان خاویاری در قفس طراحی شده و برای هر طرح 500 کیلو گرم خاویار در نظر گرفته شده است.

وی از ایجاد مرکز تولید بچه ماهیان خاویاری در بندر کیاشهر خبر داد و گفت: مرکز تولید بچه ماهیان خاویاری و خرید خاویار و فرآوری آن در منطقه انبارسر بندر کیاشهر ایجاد می‌شود.

پول خاویار منویات مقام معظم رهبری تسهیلات اشتغالزایی سعیدی کیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر