کد خبر: 425136 A

استاندار گیلان خبر داد:

استاندار گیلان، از کسب رتبه نخست کشوری توسط گیلان در بهره گیری از تسهیلات اشتغالزایی بنیاد مستضعفان خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت،  استاندار گیلان در نشستی که با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور و جمعی از مدیران در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با یادآوری خاطرات خوش گیلان از تلاش و سازندگی سعیدی کیا در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: گیلان خاطرات بسیار خوبی از تلاش و زحمات شما در دوران مسئولیت شما در عرصه‌های مختلف کشور به یاد دارد.

محمدعلی نجفی ارتقاء سهم بنیاد مستضعفین در بخش تولید و اشتغال از 5 درصد امکانات و درآمدها به 30 درصد را از جمله اقدامات ارزشمند بنیاد مستضعفین برشمرد و افزود: این اقدام مهم منشأ اثر فراوانی را در بخش تولید و اشتغال کشور بویژه در روستاها در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به توفیقات خوب حاصل شده در بخش پرورش ماهیان خاویاری و ماهی در قفس در گیلان اظهار داشت: در بخش پرورش ماهیان خاویاری در گیلان 9 طرح نهایی و اکنون 5 طرح اجرایی می‌شود.

نجفی از کسب رتبه نخست کشوری توسط گیلان در بهره گیری از تسهیلات اشتغالزایی بنیاد مستضعفان خبر داد و افزود:  گیلان با 147 طرح مصوب در بخش‌های تولیدی و شرکت‌های اشتغالزا از لحاظ مبلغ ریالی رتبه نخست کشوری و از لحاظ طرح‌های مصوب رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

استاندار گیلان گفت: 20 میلیارد تومان تسهیلات یارانه‌ای بر اساس تفاهم نامه با بنیاد مستضعفان از سوی بانک سینا به طرح های اشتغالزا و تولیدی در بخش های مختلف در گیلان بویژه در روستاها پرداخت می شود.

 نجفی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری توسعه پرورش ماهیان خاویاری در استانهای شمالی به میزبانی استانداری گیلان با حضور استانداران شمالی در ابتدای امسال گفت: همچنین مبلغ 5 میلیارد تومان تسهیلات یارانه‌ای از سوی بنیاد مستضعفین برای پرورش ماهیان خاویاری به گیلان اختصاص داده شده است.

استاندار گیلان با یادآوری تولید 300 تنی گیلان در بخش ماهیان خاویاری در گذشته خاطر نشان کرد: متأسفانه در سالیان گذشته این رقم به 2 تا 3 تن کاهش یافته است.

نجفی بر ضرورت افزایش تولید ماهیان خاویاری به 300 تا 350 تن تأکید کرد و با بیان اینکه اجرای طرح پرورش ماهیان خاویاری در منطقه انبارسر آستانه اشرفیه باید هر چه سریعتر آغاز شود افزود: اجرای این طرح فرصت جدید برای آن منطقه فراهم خواهد کرد و اشتغالزایی بسیاری را در پی خواهد داشت.

استاندار گیلان همچنین با قدردانی از رأی اعتماد مجدد نمایندگان مجلس به وزرای منتخب دولت اظهار داشت: انشاء ا... این مهم طلیعه همکاری بیشتر و تلاش مضاعف بین مجلس و دولت را شود .

رئیس بنیاد مستضعفان کشور نیز در این نشست با بیان اینکه باید سرمایه خود را صرف خدمت و کار کردن برای مردم و مستضعفین کنیم افزود: طرح‌های اشتغالزایی بنیاد مستضعفان در استان‌ها، رشد اشتغال و کارآفرینی را در پی خواهد داشت.

سعیدی کیا گفت: باید فرصتی را برای مردم مهیا کنیم تا بتوانند زندگی خود را بچرخانند.

وی از یادداشت تفاهم بنیاد علوی با بانک سینا جهت اعطای تسهیلات یارانه‌ای برای طرح های کوچک اشتغالزایی‌و همچنین اعطای تسهیلات به واحدهای تولید 20 تنی پرورش ماهیان خاویاری با کمک شیلات خبر داد.

رئیس سازمان بنیاد مستضعفان با بیان اینکه هر واحد 20 تنی 500 کیلو خاویار تولید می‌کند، عنوان کرد: در انبارسر مرکزی برای تولید بچه ماهی و خاویار راه‌اندازی می‌شود.

خاویار رشد تسهیلات اشتغالزایی سعیدی کیا رتبه نخست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر