کد خبر: 425220 A

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: مدت سه سال متوالی‌دانش‌آموزان گیلانی رتبه ششم کنکور سراسری را کسب کردند.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرکل آموزش و پرورش گیلان امروز در همایش تشکل‌های دانش‌آموزی گیلان به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی با گرامیداشت یاد و خاطره 8 هزار شهید استان اظهار کرد: گیلان تعداد 850 شهید دانش‌آموز و 156 شهید معلم تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

مهدی‌حاجتی، 13 آبان را فرصتی برای آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: در 13 آبان سال 42 محکومیت لایحه کاپیتولاسیون توسط امام (ره) را داشتیم و منجر به تبعید ایشان به ترکیه در سال 43 شد.

وی با بیان اینکه رژیم طاغوت در 13 آبان سال 58 جمعی از دانش‌آموزان را به شهادت رسانده است، تصریح کرد: 13 آبان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معرفی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت تشکل‌های دانش‌آموزی در ارتقای اقتدار کشور، خاطرنشان کرد: امسال سه نفر از 16 نفر برتر مسابقه‌های قرآنی مربوط به گیلان است.

حاجتی به رتبه نخست گیلان در پرسش مهر اشاره کرد و یادآور شد: مدت سه سال متوالی دانش‌آموزان گیلانی رتبه ششم کنکور سراسری را کسب کردند.

وی با بیان اینکه 297 نفر از دانش‌آموزان گیلانی در مجموع رتبه‌های تک‌، دو و سه رقمی کنکور را در سال جاری کسب کردند، اظهار کرد: سال 93 تعداد شش نفر از دانش‌آموزان گیلانی در کنکور سراسری حائز رتبه شدند، در سال 94 دو نفر دارای رتبه بودند و امسال یک نفر  رتبه تک‌رقمی کنکور کشوری را کسب کرده است.

۱۳ آبان آموزش و پرورش انقلاب اسلامی دانش آموزان کنکور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر