کد خبر: 425221 A

استاندار گیلان مطرح کرد:

استاندار گیلان گفت: دو گفتمان سیاسی اعتدال همراه با رعایت عزت و احترام کشورمان و اقتدار حضور همه‌ جوانان و نوجوانان در پدافند عامل و غیرعامل و دفاع از حریم اهل بیت مکمل هم در حفظ عزت کشور هستند.

به گزارش ایلنا از رشت،  استاندار گیلان در همایش تشکل‌های دانش آموزی که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار داشت: از دست‌اندرکاران برگزاری این نشست که زمینه‌ای را فراهم کردند تا از نظرات ارزشمند شما عزیزان بهره مند شوم قدردانی می‌کنم.

محمد علی نجفی افزود: تلاش تمامی بخش‌های آموزش و پرورش امروز در چارچوب حرکت‌های انقلابی و روحیه استقامتی است.

وی با اشاره به تبعید امام خمینی (ره) در 13 آبان 1343 که در پی اعتراض و افشاگری ایشان علیه پذیرش کاپیتولاسیون و اعتراضات مردمی پس از آنان انجام شد اشاره کرد و گفت: در سال 1343 امام‌خمینی (ره) را که صدای ملت ایران را فریاد زد؛ به بهانه خاموش کردن صدای ملت، به ترکیه تبعید کردند و این، آغازی برای یک جنبش و به ثمررسیدن انقلاب اسلامی در سال 57 شد.

استاندار گیلان با اشاره به وقایع 13 آبان گفت: اعتراضات مردم به واسطه‌ی تبعید حضرت امام خمینی (ره) آغاز جنبش و حرکت انقلابی بود که ثمره‌ی آن را در تسخیر لانه‌ی جاسوسی به دست دانشجویان مشاهده کردیم.

وی افزود: امروز جوانان انقلابی و دانش آموزان کشورمان با روحیه‌ی نشاط، شور و هیجان فراوان در عرصه‌های مختلف قرآنی، علمی و المپیادها، حضور می‌یابند و به زیبایی ارزش‌های اسلامی، انقلابی و اخلاقی را ترسیم می‌کنند.

نجفی افزود: یاد و خاطره‌ی شهیدان فهمیده، جیرانی و بیش از 800 شهید دانش آموز گیلانی را گرامی می داریم و به یاد داشته باشیم پایداری اندیشه‌های این شهداء زمانی محقق می‌یابد که ما ارزشهای اخلاقی، معرفتی و انسانی و حرکت‌های ما در پاسداشت یاد این عزیزان فرا جناحی باشد.

استاندار گیلان ادامه داد: اگر بتوانیم آن اخلاق اسلامی و ارزشی مورد تأکید امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب را در کارهای خود رعایت کنیم بسیار موفق خواهیم بود.

وی گفت: خودسازی علمی، اخلاقی، معنوی، دینی و خودسازی جسمی روحیه‌ی شاد و پرنشاط را  برای دفاع از انقلاب اسلامی فراهم می‌کند چون امروز شما سنگرداران این انقلاب هستید.

نجفی با تسلیت و تبریک شهادت نوزدهمین گیلانی از صومعه‌سرا در دفاع از حریم اهل بیت در سوریه گفت: امروز جوانان بسیجی در دفاع از آرمان‌های اسلام در خارج از مرزها جانفشانی می‌کنند.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: همه‌ی تلاش های فرزندان این ملت در بخش‌های مختلف از دیپلماسی فعال دولتمردان کشور برای مقابله با استکبار جهانی تا مقاومت فرزندانمان با هدف حفظ بنیان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اقتدار آن است.

نجفی تصریح کرد: دو گفتمان سیاسی اعتدال همراه با رعایت عزت و احترام کشورمان و اقتدار حضور همه‌ شما جوانان و نوجوانان در پدافند عامل و غیرعامل و دفاع از حریم اهل بیت مکمل هم در حفظ عزت کشور هستند.

اخلاق اهل بیت جوانان و نوجوانان زیبایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر