کد خبر: 425229 A

معاونت عملیات سازمان آتش نشانی گیلان:

معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی گیلان گفت: تیم اعزامی آتش‌نشانان در کمتر از ۱۵ دقیقه نسبت به مهار آتش که قسمت اعظم سقف به هم پیوسته دو باب مغازه تعویض روغن و مکانیکی را در بر گرفته بود، اقدام کردند.

به گزارش ایلنا از رشت، در پی تماس شهروند با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی امروز مبنی بر بروز آتش سوزی، سریعا ستاد فرماندهی و مرکز کنترل سازمان آتش نشانی ۷ دستگاه خودروی اطفایی بهمراه ۲۳ تن از آتش نشانان و افسران ارشد سازمان را به محل حادثه واقع در خیابان سردارجنگل، روبروی بازارچه رازی اعزام کرد.

معاونت عملیات سازمان آتش نشانی که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: در مسیر رسیدن دود بسیار شدیدی که به شدت از سقف مغازه در حال خارج شدن بود مشاهده می شد.

شهرام مومنی افزود: سریعا تیم اعزامی آتش نشانان در کمتر از ۱۵ دقیقه نسبت به مهار آتش که قسمت اعظم سقف به هم پیوسته دو باب مغازه تعویض روغن و مکانیکی را در بر گرفته بود اقدام نمودند.

این مسئول آتش‌نشانی با بیان اینکه در این آتش‌سوزی سقف مغازه مکانیکی طعمه آتش شد که به واسطه متصل بودن با سقف مغازه مجاور موجبات سوختگی قسمتی از سربندی مغازه همجوار را فراهم نمود افزود: علت این آتش سوزی شستشوی لوازم یدکی به وسیله مایعات قابل اشتعال در مجاورت چراغ روشن بوده که در نهایت موجبات آتش سوزی و سرایت آتش به سقف مغازه را فراهم کرد.

وی در خاتمه با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و بهره گیری از وسایل گرمایشی به شهروندان بخصوص خانه داران و مغازه دارها توصیه کرد: از قرار دادن وسایل قابل اشتعال و یا سریع الاشتعال همچون پارچه، لباس، بنزین و.... در مجاورت و یا نزدیک بخاری و وسایل گرمایشی خودداری کرده تا شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.

همین گزارش حاکی است، خوشبختانه در این حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید.

آتش سوزی آتش نشانی بنزین سازمان آتش نشانی سرما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر