کد خبر: 428827 A

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های گیلان خبر داد:

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان گفت: کتابخانه مرکزی شهر رشت پس از گذشت 14 سال 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش ایلنا از آستارا، زهرا بدن‌آرا امروز با اشاره به افتتاح تعدادی کتابخانه در استان اظهار کرد: کتابخانه میرزا کوچک جنگلی سلیمانداراب شهر رشت در هفته کتاب افتتاح می‌شود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه کتابخانه میرزا کوچک جنگلی سلیمانداراب شهر رشت 630 متر مربع فضا دارد، افزود: این کتابخانه با دو سالن مطالعه خوب و خدمات ویژه کودک در یک منطقه پرجمعیت واقع شده است.

وی به افتتاح کتابخانه عمومی سیار در رشت اشاره کرد و گفت: کتابخانه عمومی سیار قاصدک پس از افتتاح قرار است در 6 روز هفته به 6 نقطه از شهر رشت که از کتابخانه دور هستند و جمعیت قابل ملاحظه‌ای دارند، خدمات ارائه دهد.

بدن‌آرا گفت: کتابخانه کپورچال بندرانزلی و بخش‌توسعه یافته کتابخانه اهل بیت آستانه‌ اشرفیه به مناسبت هفته کتابخوانی افتتاح می‌شود و برای افتتاح چهارباب کتابخانه مذکور و توسعه کتابخانه آستانه‌اشرفیه 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه حضور خیران در احداث و تجهیز کتابخانه برای ما ارزشمند است، اضافه کرد: سال گذشته سه باب کتابخانه خیرساز افتتاح شد و در همین ایام نیز با کمک یک خیر کلنگ احداث یک کتابخانه به زمین خورد.

وی سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی استان را 31 هزار و 500 متر مربع عنوان کرد و افزود: با افتتاح این چهار باب کتابخانه و توسعه کتابخانه آستانه‌اشرفیه مجموعاً سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی استان به 32 هزار و 500 متر مربع می‌رسد.

بدن‌آرا با تصریح بر اینکه کتابخانه مرکزی شهر رشت پس از گذشت 14 سال 58 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، یادآور شد: در سفر استانی رئیس جمهور اعتباری برای این کتابخانه پیش‌بینی شده که در صورت تخصیص اعتبار مذکور می‌توان شاهد پیشرفت فیزیکی این کتابخانه بود.

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه اکنون 101 کتابخانه در استان وجود دارد، تصریح کرد: از این تعداد 58 کتابخانه شهری، 24 کتابخانه روستایی، 18 کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل است.

وی با اشاره به اینکه در این تعداد کتابخانه یک میلیون و 68 هزار نسخه کتاب و 49 هزار و 750 نفر عضو فعال ساماندهی شده است، گفت: با عضویت رایگان در روز گرامیداشت کتاب، کتابدار و کتابخوان این تعداد عضو فعال کتابخوان از مرز 50 هزار نفر عبور می‌کند.

اهل بیت زمین کتابخانه های عمومی کتابخانه میرزا کوچک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر