کد خبر: 428843 A

استاندار گیلان مطرح کرد:

استاندار گیلان، با توجه به جایگاه دوم این استان در مبارزه با بیسوادی گفت: عمده تلاش ما، استمرار مبارزه با بیسوادی در راستای رسیدن به جایگاه اول با سوادی در کشور است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمدعلی نجفی در نشست مشترک که با حضور معاون نهضت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با اشاره به جایگاه دوم گیلان در مبارزه با بیسوادی افزود: عمده اهتمام و تلاش ما، استمرار مبارزه با بیسوادی در راستای رسیدن به جایگاه اول با سوادی در کشور است.

استاندار گیلان افزود: این قول بایستی از سوی فرمانداران و آموزش و پرورش گیلان به من داده شود و من نیز این قول را به رئیس سازمان نهضت سوادآموزی می دهم.

وی مبارزه با بیسوادی را از هر کار دیگری مهمتر دانست و اظهار کرد: اگر به دنبال توسعه پایدار و ماندگار هستیم، باید جامعه باسواد داشته باشیم.

نجفی با بیان این که بر اساس آمارهای آموزش و پرورش گیلان و معاونت سوادآموزی گام های خوبی برای مبارزه با بیسوادی در استان برداشته شده، خاطر نشان کرد: همه بایستی برای ریشه کنی بیسوادی کمک کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه استان نیز برای آماده کردن امکانات لازم به منظور مبارزه با بیسوادی تلاش کند.

وی با اشاره به نقش مثبت سوادآموزی در بخش‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی و مسئولیت فرمانداران در این راستا با بیان اینکه وظیفه داریم مسئولیتی که بر دوش ما قرار داده‌اند به نحواحسن به انجام رسانیم افزود: هر جا که  خالصانه و پرتلاش عمل کردیم به نتیجه مطلوب دست یافته‌ایم.

استاندار گیلان با اشاره به توفیقات خوب حاصل شده در بخش سوادآموزی شهرستان‌های فومن، تالش، صومعه‌سرا، رشت و شفت اشاره کرد و افزود : باید گیلان را در بخش سوادآموزی به جایگاهی که زیبنده و حق آن است برسانیم.

نجفی،آستارا را جزو باسوادترین شهرستان‌های استان و حتی کشور در دههای گذشته عنوان کرد و افزود: برخورد وظیفه می‌دانیم تا این فرصت را  بار دیگر به این شهرستان برگردانیم .

وی بر لزوم تلاش بیشتر شهرستان‌هایی که مردمان آن از آمادگی بیشتر در امر سوادآموزی برخوردار هستند تأکید کرد و افزود : جلسات سوادآموزی  در شهرستان ها می‌بایست هر 2 هفته یک با و به صورت منظم برگزار شود.

نجفی بر ضرورت تلاش ویژه فرمانداران و مدیران کل در توسعه سوادآموزی در شهرستان‌ها تأکید کرد و افزود: باید در جهت ساماندهی حاشیه نشینی در شهرها که آفت بزرگی در استان و کشور بوده و آسیب‌های اجتماعی بیشتری  را شامل می‌شود تلاش ویژه‌ای داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش خیرین در تهران اظهار داشت: به یاری خداوند با فراخوان از خیرینی که علاقمند به حضور در گیلان هستند دعوت کنیم.

استاندار گیلان گفت : انسان‌های پرنشاط و باسواد  می‌توانند جامعه‌ای خوب را بسازند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی هم در این جلسه گفت: در حال حاضر، یک میلیون و 112 هزار بیسواد در کشور باقیمانده است.

علی باقرزاده افزود:با همت دولت یازدهم، شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی کشور بعد از 9 سال وقفه، سال 93 کار خود را احیاء کرد و این افراد طی برنامه دوساله باسواد می شوند.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان داشت: گیلان در امر باسوادی به مراتب بالاتر از استان های دیگر کار کرده است.

بیسوادی توسعه پایدار جامعه دولت وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر