کد خبر: 428873 A

امام جمعه آستارا خبر داد :

امام‌جمعه آستارا با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) به دلیل حضور زوار خارجی عتبات عالیات درآستارا به لحاظ معنوی‌بسیار تاثیرگذار و حساس است، افزود: پیاده‌روی اربعین زوار در آستارا به عنوان تنها شهرستان گیلان در این زمینه اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا از آستارا، حجت‌الاسلام کاظم حافظ ‌نیا امروز در ستاد اربعین حسینی(ع) این شهرستان در سالن اجتماعات سپاه ناحیه آستارا اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی از مقابل سپاه ناحیه آستارا به سمت آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم برگزار می‌شود.

امام جمعه آستارا با اشاره به اینکه هیأت امنای مساجد باید نمازگزاران را برای حضور در پیاده‌روی اربعین حسینی تشویق کنند، تصریح کرد: هیأت امنای مساجد با حضور خود در این پیاده‌روی می‌توانند زمینه‌های حضور مردم را در پیاده‌روی اربعین حسینی فراهم کنند.

وی به حساسیت موجود در بحث تأمین امنیت پیاده‌روی اربعین حسینی در طول مسیر پیاده‌روی اشاره کرد و گفت: حفظ امنیت عزاداران پیاده‌روی اربعین حسینی از سوی سپاه، نیروهای انتظامی و امنیتی یک امر لازم بوده و تدابیر آن از شب و روز قبل از پیاده‌روی باید بررسی شود.

حافط نیا با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) به دلیل حضور زوار خارجی عتبات عالیات در آستارا به لحاظ معنوی بسیار تاثیرگذار و حساس است، ادامه داد: پیاده‌روی اربعین زوار در آستارا به عنوان تنها شهرستان گیلان در این زمینه اجرا می‌شود.

وی اذعان داشت: هیأت امنای مساجد در حد توان خود به موکب‌های روز اربعین حسینی در طول مسیر کمک‌های نقدی و غیرنقدی کنند و کمک‌های خود را از طریق سپاه ناحیه در اختیار ستاد اربعین قرار دهند.

امام جمعه آستارا متذکر شد: در روز اربعین با آغاز نماز باید تمام عزاداری‌ها در آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم آستارا تعطیل شوند تا عزاداران بتوانند در نماز ظهر روز اربعین شرکت کنند.

این مسئول اولویت تمام کارها را اقامه نماز دانست و یادآور شد: نماز ظهر روز اربعین بسیار مهم بوده  و زمینه اقامه نماز ظهر روز اربعین باید در آستان امامزادگان فراهم شود.

امام جمعه پیاده روی نماز عتبات عالیات شهرستان گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر