کد خبر: 428916 A

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از اجرای طرح‌های پیشگیرانه در 350 مدرسه استان خبر داد. .

به گزارش ایلنا از رشت، مهدی حاجتی در مراسم هفته پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در مدارس بیان کرد: این طرح‌ها در جهت اجرای برنامه‌های پیشگیرانه با شرکت 16 هزار و 779 دانش‌آموز در 350 مدرسه برگزار می‌شود.

حاجتی تصریح‌کرد: در این برنامه‌ها طرح‌های همکاری خانه و مدرسه، طرح پیشگیری ویژه والدین، جشنواره‌نوجوان سالم با مشارکت دانش‌آموزان،اولیا و فرهنگیان در سال تحصیلی جاری برگزار می‌شود.

وی اذعان داشت: با توجه به اهمیت برنامه‌ریزی جدی‌تر و سازمان یافته‌تر، آموزش و پرورش گیلان اقدام به تدوین نقشه خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانش‌آموزی کرده که می‌تواند مورد توجه دستگاه‌های مربوط قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: در این نقشه عواملی چون گرایش به دخانیات، خشونت، مشکلات خانوادگی، آسیب‌های نوپدید، افت تحصیلی و مصرف مواد مخدر بررسی می‌شود.

حاجتی با اشاره به اهمیت خود مراقبتی در کاهش انواع جرایم در دانش‌آموزان تصریح کرد: خود مراقبتی همراه با آموزش درست باعث جلوگیری از شیوع انحرافات اجتماعی به ویژه سوء مصرف مواد مخدر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان افزود: با ترویج سنت‌هایی مانند احترام به پدر و مادر، اخلاق حسنه، متانت و تهذیب نفس و گسترش فضاهای ورزشی می‌توان با ناهنجاری‌های اجتماعی مقابله کرد.

آموزش و پرورش استان استان گیلان افت تحصیلی مدرسه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر