کد خبر: 434172 A

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان خبر داد:

سرپرست نهاد کتابخانه‌های عمومی گیلان از پایین‌بودن سرانه کتابخوانی گیلان نسبت به میانگین کشوری خبر داد.

به گزارش ایلنا از رشت، زهرا بدن آرا در مراسم افتتاحیه کتابخانه امام‌خمینی(ره) روستای کپورچال شهرستان بندرانزلی با اعلام این خبر اظهار کرد: سرانه کتابخوانی برای هر نفر در سطح کشور 2 متر است در حالی که این مقدار در استان گیلان، به 1.2 متر می رسد.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به اینکه افتتاح کتابخانه نشان دهنده ارزش و منزلت فرهنگ مطالعه بین مردم جامعه است، افزود: کتابخانه به عنوان مکانی اجتماعی است که بدون در نظر گرفتن نژاد، سن و قومیت و با افزایش فضای آموزشی درخدمت جامعه است.

بدن آرا تاکید کرد: در عصر حاضر بین فرد بیسواد و کسی که دارای سواد است و کتاب نمی‌خواند، تفاوتی وجود ندارد و افرادی که از کتابخوانی دور باشند، صاحب اندیشه نیز نیستند.

وی با اشاره به جایگاه کتابخانه و ارتباط تنگاتنگ آن با مردم خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سال های اخیر با تغییر نقش کتابخانه ها، علاوه بر امانت دادن کتاب ، برنامه های فرهنگی متعددی نیز در کتابخانه ها اجرا می شود.

سرپرست نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با تاکید براینکه افتتاح هر کتابخانه آغاز راه است، گفت: در صورت توجه و تلاش بیش از پیش مردم منطقه درتوجه و پرداختن به امر مهم مطالعه و کتابخوانی، شاهد افزایش رشد و تعالی مردم باشیم .

بدن آرا افزود: کتابخانه کپورچال در مساحت 706متر مربع و زیربنای 150متر دارای بخش کودک، سالن مطالعه، نمازخانه و مخزن بوده و با اعتباری افزون بر سه میلیارد ریال به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی گفت: کتابخانه روستای کپورچال مجهز به نرم افزار و اینترنت وای فای بوده و امکان دسترسی به کتابخانه های سراسر کشور با قابلیت رزرو و تمدید مهلت امانت کتاب فراهم را دارد.

اینترنت برنامه های فرهنگی زهرا کتابخانه های عمومی کتابخانه امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر