کد خبر: 435126 A

مدیرکل دیوان محاسبات گیلان از روند ساخت و ساز ساختمان کسب و کار در گیلان بازدید کرد.

به گزارش ایلنا از گیلان، طهمورث لاهوتی اشکوری و ایوب احمدی از روند ساخت و ساز ساختمان کسب و کار آیتی بازدید به عمل آوردند .

ایوب احمدی مدیرکل دیوان محاسبات استان گیلان در خصوص ساختمان کسب و کار و بهره‌مندی صاحبان صنایع از خدمات آن گفت: توسعه کسب و کار در توسعه کمّی و کیفی بنگاه‌های کوچک و متوسط در سطح جهان به خوبی شناخته شده و به عنوان ابزاری برای توسعه بنگاه‌ها مورد توجه همگان قرار گرفته است.

وی در ادامه بیان داشت: کشورهای در حال توسعه نیز طی دهه گذشته توجه بیشتری به ارایه خدمات کسب و کار به واحدهای کوچک و متوسط و ایجاد مراکز لازم برای این امر نموده و همکاری‌های مشترکی با برخی کشورهای اروپایی به منظور ایجاد این مراکز در کشورهای در حال توسعه مشاهده می گردد.

احمدی همچنین افزود: صنایع کوچک و متوسط بیش از گذشته بعنوان محرک اصلی برای توسعه محسوب شده و منبع اصلی اشتغال است.

نوآوری در همه زمینه ها تنها راه حل پیش روی هر کس برای پیدا کردن بازار فروش بزرگتر و وسعت بخشیدن به دیدگاهش برای عمل و افزایش رقابت است. بنابراین چنین مراکزی با ایجاد ساختارهایی از پیش تعیین شده که با گذشت زمان بدست آمده اند، بسیار مهم و ارزشمند هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از حضور مدیر کل دیوان محاسبات استان گیلان در بازدید از روند ساخت ساختمان کسب و کار ( آیتی ) بیان داشت: در کشور ما با توجه به مأموریت های ویژه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ایجاد زیرساخت مناسب شامل امکانات فیزیکی و خدمات نرم افزاری به منظور توسعه فناوری و ارتقای توان رقابت‌پذیری کسب و کارهای تولیدی و همچنین حمایت از واحدهای فناور و دانش بنیان، ایده های کارآفرینانه و تجاری سازی نتایج تحقیقات و همچنین توسعه فعالیت‌های تحقیق و توسعه و تسهیل فعالیت متخصّصین و محقّقین، با استناد به موارد قانونی، مطالعات ایجاد مراکز خدمات فناوری و کسب و کار همزمان با ایجاد شهرک‌های فناوری به طور جدی از سال 78 در دستور کار سازمان و شرکت‌های استانی منتخب قرار گرفت.

وی در ادامه بیان داشت: مرکز خدمات فناوری و کسب و کارمرکزی است که در شهرک های فناوری و یا شهرک‌های صنعتی بزرگ به منظورایجاد امکانات مناسب جهت استقرار ارایه کنندگان خدمات کسب و کار در زمینه های مختلف نظیر فنی و مهندسی، فناوری، مدیریتی،مالی و حقوقی، بازاریابی، آموزشی احداث می گردد. در این مرکز علاوه بر بهره مندی مشاوران از فضای فیزیکی مناسب جهت دفتر کار، استفاده از امکانات مشترک نظیر سالن کنفرانس و جلسات، کلاس های آموزشی ، کتابخانه وجود دارد.

لازم به ذکر است، این ساختمان در فضایی بالغ بر 4000 متر مربع و با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است

اشتغال جهان دیوان محاسبات ساخت و ساز کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر