کد خبر: 435194 A

با حضور فرماندار بندرانزلی؛

با حضور فرماندار بندرانزلی، اولین خانه جمعیت هلال احمر در سطح استان گیلان واقع در پارک بوستان شورای روستای سنگاچین افتتاح شد.

به گزارش ایلنا از  بندرانزلی؛ عبدالصمد صفرنژاد صبح امروز اولین خانه هلال جمعیت هلال احمر در سطح استان گیلان را واقع در پارک بوستان شورای روستای سنگاچین افتتاح کرد.

در این مراسم که با حضور فرماندار، بخشدار، مسئولان هلال احمر شهرستان بندرانزلی و مسئولان محلی برگزار شد، گچکار رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بندرانزلی ضمن ارائه توضیحاتی هدف از ایجاد خانه‌های هلال را عضوگیری، آموزش و پشتیبانی افراد محلی در جهت پرورش نیروهای امداد منطقه‌ای و آمادگی هر چه بیشتر درخصوص مواجهه با حوادث و تسریع در امداد رسانی قبل از رسیدن نیروهای امداد شهری عنوان کرد.

وی در ادامه در جهت آموزش خانواده‌ها معرفی پایگاه اینترنتی خادم به نشانی www.khadem.ir به عموم و اطلاع‌رسانی پیرامون آن از طریق رسانه‌ها را خواستار شد.

فرماندار شهرستان بندرانزلی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های صورت گرفته توسط بخشدار، مسئولان شهری و مسئولان محلی اظهار امیدواری کرد افتتاح خانه هلال در روستاها گامی مثبت در جهت کاهش آسیب‌های احتمالی در زمان بروز بحران و  جلوگیری از ورود خسارات بیشتر به مردم محلی در زمان حوادث و تسریع در روند امدادرسانی باشد.

همزمان با افتتاح خانه هلال سنگاچین توسط فرماندار، خانه هلال روستای آبکنار نیز افتتاح شد.

بخشدار شهرستان بندرانزلی با اعلام این مطلب افزود که تا پایان سال جاری چهار خانه هلال دیگر از شش مورد پیش بینی شده در روستاهای بشمن، کپورچال، لیجارکی و تربه‌بر با هماهنگی و همکاری بخشداری شهرستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

در پایان این مراسم مهدی محسنی بعنوان رئیس خانه هلال سنگاچین منصوب شد.

استان گیلان جمعیت هلال احمر خانواده فرماندار بندر انزلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر