کد خبر: 439012 A

فرماندار رودسر خبر داد:

فرماندار رودسر از پرداخت بیش از 22 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی رودسر در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از رودسر، امیر جانبازی رودسری در نشست با روسای بانک‌ها با اشاره به نقش بانک‌ها در رشد و توسعه شهرستان رودسر گفت: بانک ها نقش عمده و تأثیرگذاری در رشد و شکوفایی شهرستان در همه ابعاد عمرانی، اقتصادی و اجتماعی دارند.

فرماندار شهرستان رودسر با بیان اینکه ایجاد اشتغال در سطح شهرستان کمک و مساعدت بانک ها را می‌طلبد افزود : با توجه به تخصیص تسهیلات از سوی دولت در زمینه‌های مختلف سعی شود تسهیلات به موقع و با سهولت توسط بانک‌ها در اختیار متقاضیان قرار گیرد .

امیر جانبازی رودسری در ادامه با اشاره به کسب مقام نخست کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان در زمینه پرداخت تسهیلات صندوق اشتغال در سطح استان گفت: کسب این مقام نشان از تعامل و همکاری خوب بانک های عامل شهرستان با کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان دارد .

فرماندار شهرستان رودسر  به نرخ بیکاری در استان و شهرستان اشاره نموده­ و گفت: با توجه به آمارهای رسمی کشور نرخ بیکاری استان گیلان قبل از شروع به کار دولت تدبیر و امید   6 / 15 درصد بوده و این آمار در شش ماه نخست سال جاری در استان  به 6 / 9 درصد رسیده است که در این راستا با سیاستها­ی استان بیش از پیش همراه شده­ایم و این روند همچنان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: استان گیلان قبل از تصدی دولت یازدهم پنجمین استان از حیث بیکاری بوده که هم اکنون بیست و پنجمین استان از حیث بیکاری است که به جهت رشد اشتغال رتبه خوبی است و در واقع جزو استان های موفق در اشتغال هستیم.

فرماندار خاطر نشان کرد: در سال 94 در مجموع 49 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان توسط بانک های عامل شهرستان پرداخت شد و در سال جاری نیز  15 مورد تسهیلات خود اشتغالی از محل صندوق اشتغال نیازمندان کمیته امداد امام خمینی(ره) که در مجموع 3 میلیارد و 300 میلیون ریال بود پرداخت شد.

وی  به 280 مورد سهمیه اشتغال 150 میلیون ریالی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان در سال جاری اشاره نمود و افزود : این میزان سهمیه اشتغال از محل اعتبارات در نظر گرفته شده و در مجموع مبلغ 39 میلیارد ریال است که تاکنون 22 میلیارد و 200 میلیون ریال آن پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان رودسر خاطر نشان کرد: اولویت اصلی در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی مربوط به زنان سرپرست خانوار با هدف توانمندسازی آنان در بحث معیشتی است.

اشتغال اقتصادی و اجتماعی دولت زنان کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر