کد خبر: 440035 A

قائم مقام رییس کل دادگستری گیلان:

قائم مقام رییس کل دادگستری گیلان با اشاره به ظرفیتهای بالقوه بسیج حقوقدان‌های این نهاد را دارای ابعاد فرهنگی گسترده ای مطرح کرد وافزود: فرهنگ حقوقی زیربنای قانون‌مداری و نظم در جامعه است.

به گزارش ایلنا از رشت، نشست رئیس سازمان بسیج حقوقدانان گیلان  با  مجید الهیان  معاون آمار و فن آوری اطلاعات  دادگستری استان به منظور اطلاع رسانی هرچه بهتر سامانه ابلاغ الکترونیک برگزار شد.

مجید الهیان در این نشست با اشاره به ظرفیتهای بالقوه بسیج حقوقدان های استان گیلان این نهاد را دارای ابعاد  فرهنگی گسترده ای مطرح کرد و عنوان داشت: فرهنگ حقوقی زیربنای قانون‌مداری و نظم در جامعه است.

قائم مقام رییس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر قانون گرایی گفت: لازمه حرکت به سمت توسعه  نهادینه کردن فرهنگ قانون گرایی در جامعه است و توسعه‌یافتگی جوامع بدون قانون‌‍ گرایی قابل پذیرش نخواهد بود.

الهیان نقش  بسیج حقوقدانان را در حوزه های فرهنگی و حقوقی حول محور قانونگرایی توصیف کرده و ابراز امیدواری کرد نگرش جدیدی در مردم نسبت به پایبندی به قانون و نظم اجتماعی با رویکردی جدید فراهم گردد.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات  دادگستری استان در ادامه اجرا و عمومی سازی سامانه ابلاغ الکترونیک را رویکردی بزرگ و خدماتی نوین در سیستم قضایی کشور بیان کرد و اظهار داشت: سازمان بسیج حقوقدان های گیلان در این راستا به عنوان یک مجمع متخصص حقوقی از کلیه ظرفیتهای خود  در جهت هرچه بهتر آگاه سازی جامعه  استفاده کند.

ابوطالب اصغری، رییس سازمان بسیج حقوقدان های گیلان نیز در این نشست با تاکید برنقش تاملی و سازنده  سازمان مطبوعه با دادگستری استان در راستای اطلاع رسانی و آموزش همگانی در استفاده از سامانه ابلاغ الکترونیک اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به این مطلب که حقوقدانان بسیجی گیلان در آموزشهای همگانی حقوقی به مردم شریف  استان پیشرو بوده اند افزود : با توسعه سامانه فوق شاهد توسعه حریم خصوصی و تکریم بیش از پیش ارباب رجوع در دستگاه قضایی خواهیم بود.

بسیج جامعه حریم خصوصی قانون رییس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر