کد خبر: 443928 A

امام جمعه بندرانزلی تاکید کرد:

امام جمعه بندرانزلی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد گیلان افزود: جمع آوری، هزینه کرد و مصارف زکات باید برای مردم تبیین شود تا بیشتر به اهمیت فریضه پرداخت زکات واقف شوند.

به گزارش ایلنا از رشت، علیرضا محمدی مدیرکل کمیته امداد استان گیلان در دیدار با امام‌جمعه شهرستان بندر انزلی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در سال جاری اظهار کرد: نقش امامان جمعه و جماعات در توجه دادن و همسویی مردم به ویژه افراد غنی به امور فقرا و نیازمندان و تنویر افکار عمومی نسبت به مشکلات خانواده های محروم نقش تاثیرگذار و قابل توجهی است.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اشاره به رویکرد توانمندسازی خانواده‌ها، تصریح کرد: کمیته امداد با اجرای طرح توانمندسازی خانواده‌ها به دنبال پالایش مددجویان با هدف حمایت از نیازمندان واقعی است.

وی با بیان اینکه بیشترین درآمد کمیته امداد از کمک های مردمی تامین می‌شود، افزود: مردم مسئولیت اجتماعی خود را در قبال دستگیری از فقرا به خوبی انجام می‌دهند اما برای حل همه مشکلات خانواده‌های محروم نیازمند کمک های بیشتر و توجه ویژه مسئولان هستیم.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان با اعلام اینکه هم اکنون حدود 11 هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند خاطرنشان کرد: تعداد 31 هزار و 653 خانوار در طرح مستعدین اشتغال در گیلان شناسایی شده‌اند که از این میزان، تعداد 54 هزار و 614 نفر مستعد اشتغال‌زایی هستند و با دریافت تسهیلات قرض الحسنه طرح های خودکفایی اجرا خواهند کرد. 

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با بیان اینکه کمیته امداد در بخش‌های مختلف خدمت رسانی به محرومان عملکرد رضایت بخشی داشته است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با حمایت مردم و به ویژه قشر محروم جامعه به پیروزی رسید و شایسته نیست که در نظام اسلامی خانواده نیازمند وجود داشته باشد و برای کاهش فقر و رسیدن به جامعه بدون نیازمند باید همت عمومی و تلاش مضاعف انجام شود.

 امام جمعه شهرستان بندرانزلی با تاکید برتعدد مؤسسات خیریه و لزوم ساماندهی آنان افزود: اگر چه تعدد مراکز خیریه نشانه حضور اجتماعی مردم در مسائل خیریه هست اما تعدد این مراکز می‌تواند در جای خود می‌تواند یک آسیب به حساب آید چون آن وقت ممکن است که مردم دچارسردرگمی شوند  پس بنابر این باید در مسیر درستی حرکت داده شوند.

وی به معضل تکدی گری نیز اشاره کرد و گفت: تکدی‌گری چهره جامعه اسلامی را زشت می‌کند و باعث انحراف در منابع خیر می شود.

حجت الاسلام شمس الدین در باره اهمیت پرداخت زکات در کاهش فقر خاطرنشان کرد: اهمیت پرداخت زکات بارها در قرآن کریم آمده است و خدای متعال به پرداخت زکات بعد از اقامه نماز سفارش اکید کرده است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مصارف زکات باید بیش از گذشته به کارهای عام المنفعه تبدیل شود، افزود: جمع‌آوری، هزینه کرد و مصارف زکات باید برای مردم تبیین شود تا بیشتر به اهمیت فریضه پرداخت زکات واقف شوند.

اشتغال جمهوری اسلامی ایران خانواده کمیته امداد تسهیلات قرض الحسنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر