کد خبر: 452873 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان گفت: سطح برخورداری شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان از امکانات زیرساختی تصفیه خانه فاضلاب صنعتی از میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش ایلنا از رشت، طهمورث لاهوتی با بیان بهره مندی و اتصال 506 واحد صنعتی در8 شهرک و ناحیه صنعتی به تصفیه خانه فاضلاب صنعتی تصریح کرد: 64 درصد از مجموع 794 واحد صنعتی به بهره برداری رسیده در شهرک ها و نواحی صنعتی در گیلان، از سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی برخوردارند و این در حالی است که میانگین برخورداری از این امکانات در سطح کشور 52 درصد است.

وی با اشاره به حساسیت های زیست محیطی در استان گیلان و لزوم حفظ و صیانت از منابع طبیعی، تصریح کرد: هم اکنون 8 مدول تصفیه خانه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی‌انزلی، شفت، لاهیجان، تالش، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا و لوشان در حال بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان خاطر نشان کرد: احداث تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی بطور جدی درحال انجام است و تصفیه خانه‌های شهرک های صنعتی نالکیاشهر لنگرود، آستانه، سفیدرود رشت و نواحی صنعتی سُکام رضوانشهرو کوچیچال فومن در حال ساخت هستند.

وی همچنین تصریح کرد: تصفیه خانه‌های فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی لاهیجان (مدول2)، خرشک و نواحی صنعتی پرکاپشت آستانه ، آسیابسران املش و اطاقور لنگرود نیز در دست طراحی است.

استان گیلان زیست محیطی منابع طبیعی لاهیجان واحد صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر