کد خبر: 453015 A

سرپرست شهرداری انزلی خبر داد:

سرپرست شهرداری بندرانزلی از راهکاری جدید برای برای پاکسازی تالاب انزلی از انبوه زباله های انباشته شده و با استفاده از قایق ها خبر داد .

به گزارش ایلنا از انزلی، موسی فکور اظهار کرد: با توجه به حجم بسیار بالای زباله ها که موجب تشدید آلودگی‌های تالاب بین المللی انزلی می‌شود ، شهرداری بندرانزلی تصمیم گرفته است  با راه‌اندازی یک فروند قایق ویژه جمع آوری و حمل زباله های شناور، در خصوص پاکسازی تالاب انزلی در حوزه شهری اقدام موثری را انجام دهد.

وی با تاکید بر اهمیت پاکسازی تالاب از زباله ها، افزود: مقرر شد واحد پسماند شهرداری انزلی در اسرع وقت نسبت به راه اندازی این قایق و آغاز فعالیت های مربوطه اقدام کند.

سرپرست شهرداری انزلی با اشاره به اینکه  اقدام فوق در راستای فعالیت های محیط زیستی شهرداری صورت گرفته است، تصریح کرد : این قایق که به زودی توسط مدیریت پسماند شهرداری به ناوگان جمع‌آوری و حمل زباله اضافه می شود، جهت جمع آوری زباله های شناور سطح تالاب است.

فکور خاطر نشان کرد: البته  با استفاده از این قایق ها تنها بخشی از مشکلات تالاب برطرف خواهد  شد و بزودی عملیات  پاکسازی دوره ای سواحل و نصب سطل های زباله ی بتونی در سواحل نیز به همت واحد پسماند شهرداری انزلی انجام خواهد شد.

تالاب تالاب انزلی زباله شهرداری مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر