کد خبر: 464538 A

رئیس کل دادگستری گیلان مطرح کرد:

رئیس‌کل دادگستری گیلان از شوراهای حل اختلاف به عنوان بازویی‌توانمند در دستگاه قضایی به ویژه دادگستری استان یاد کرد و افزود: فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف کاهش اطاله دادرسی و توسعه فرهنگ صلح و آشتی است.

به گزارش ایلنا از رشت، دوازدهمین نشست کمیته رفع اطاله دادرسی دادگستری استان به ریاست احمد سیاوش پور برگزار شد.

احمد سیاوش‌پور رئیس کل دادگستری استان گیلان در ابتدای این نشست ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها را  به تمامی دوستداران اهل بیت تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد همگان بتوانند  از معرفت و برکات این ایام بهره مند شوند.

رئیس شورای قضایی استان در ابتدای این نشست با تاکید بر تسریع در فرآیند دادرسی عادلانه تصریح کرد: در چند سال اخیر تلاش شده تا علل اطاله دادرسی در محاکم قضایی شناسایی و راهکارهای قانونی مناسب در جهت تسریع در کار و کاهش زمان اطاله دادرسی و همچنین تکریم بیش از پیش ارباب رجوع صورت پذیرد.

وی کاهش زمان رسیدگی را در رضایتمندی و اعتماد عمومی جامعه تاثیر گذار دانست و افزود: همه تلاش و همت کمیته رفع اطاله دادرسی استان در جلب رضایت‌عمومی باتوجه به الگو قرار دادن قانون برشمرد.

سیاوش پور با اشاره به آمار عملکرد دادگاه‌های تجدید نظر استان روندکاری دادگاه‌های عالی استان را مطلوب و مثبت ارزیابی و از تلاش‌های جهادی صورت گرفته در دادگاه‌های تجدید نظر استان در سال جاری قدردانی کرد.

ارشدترین مقام قضایی استان از شوراهای حل اختلاف به عنوان بازویی توانمند در دستگاه قضایی به ویژه دادگستری استان یاد کرد و تشریح کرد: فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف در کاهش اطاله دادرسی و توسعه فرهنگ صلح و آشتی است.

وی از مسئولان قضایی استان خواست با تمام وجود از ظرفیت این نهاد مردمی استفاده بهینه کنند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان باتوجه به ایام پایانی سال و تراکم امور خواستار تلاش مضاعف محاکم در رسیدگی به پرونده‌های قضایی شد و افزود: معیار ارزیابی عملکرد دادگستری استان نگاه جامعه و جلب رضایت مردم  به دستاوردهای دستگاه قضایی است.

لازم به ذکر است در نشست این کمیته هریک از معاونین ناظر نیز گزارشی از روند اجرای قانون فوق در حوزه‌های تحت نظارات خود در راستای رفع اطاله دادرسی ارائه کردند و در پایان پس از طرح مسایل مرتبط ، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

اهل بیت جامعه دستگاه قضایی فلسفه دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر