کد خبر: 464625 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از راه‌اندازی خانه هلال در سطح مراکز دهستان‌ها، محلات و شهرهای گیلان در اولویت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ساماندهی و آموزش داوطلبان، ارائه آموزش‌های عمومی به مردم با هدف ایجاد آمادگی در زمان وقوع حوادث احتمالی، مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله اهداف تاسیس خانه هلال به شمار می رود.

مهدی ولی پور با بیان اینکه راه اندازی خانه هلال در دیگر نقاط گیلان در دست اقدام قرار دارد، اظهار کرد:راه اندازی خانه های هلال در گیلان از آنجایی که این استان یکی از مناطق حادثه خیز کشور به شمار می رود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ضمن تاکید بر اینکه فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه باید در جامعه ترویج داده شود، اظهار کرد:به منظور تحقق این هدف راه اندازی خانه هلال در سطح مراکز دهستان‌ها، محلات و شهرهای گیلان در اولویت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر استان قرار دارد.

ولی پور با اشاره به حوادثی چون سیل، زلزله، حوادث کوهستانی، ساحلی ،بارش برف اظهار کرد:چنین حوادثی همواره استان گیلان را تهدید می‌کند که نیاز است در جهت مقابله با آنها آماده باشیم.

وی گفت: همه ساله این استان پذیرای بسیاری از مسافرین و گردشگران است که این امر لزوم توجه به فعالیت‌های خدماتی و امدادی در گیلان را دو چندان می کند.

ولی‌پور گفت: 8 خانه‌هلال در صومعه‌سرا، در شهرستان‌های ماسال، لنگرود، املش، آستارا، تالش، لاهیجان و سیاهکل هر کدام 4 خانه هلال، رضوانشهر، شفت، رودبار، رودسر ، انزلی هر کدام 3 خانه هلال، فومن و آستانه اشرفیه هر کدام 2 خانه هلال، رشت یک خانه هلال تاکنون افتتاح شده است. 

استان گیلان جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان زلزله لاهیجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر