کد خبر: 468392 A

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان به منظور تامین امنیت رودخانه ها و جلوگیری از صید غیرمجاز آبزیان، به تمام پاسگاه های مناطق ساحلی اعلام آماده باش کامل کرد .

به گزارش ایلنا از رشت، ساسان اکبری پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان با اعلام این خبر افزود:همزمان با شروع فصل مهاجرت ماهیان به سمت رودخانه‌های مستعد گیلان مدیرکل استان با حضور شبانه در پارک ملی بوجاق و مصب رودخانه سفید رود ضمن بررسی وضعیت محیط بانان حاضر در پاسگاه سفید رود و مشکلات خدمتی خاص این منطقه تدابیر لازم جهت بهبود کیفیت خدمت در این پاسگاه پر اهمیت را در نظر گرفت .

اکبری پور گفت: با توجه به مشکلات موجود از لحاظ کمبود نیروی انسانی و حفاظتی در پارک ملی بوجاق همچنین مقرر شد تعداد نیروهای مستقر در پاسگاه افزایش یابد تا از هرگونه تخلف در حوزه رودخانه سفید رود تا پایان فصل تخم ریزی و مهاجرت ماهیان جلوگیری به عمل آید .

رودخانه سفید رود در حوزه پارک ملی به دلیل اینکه محل زادآوری انواع ماهیان استخوانی همچون ماهی سفید و همچنین زیستگاه ماهیان خاویاری است از مهمترین اکو سیستم‌های آبی منطقه به شمار می‌آید و حفاظت از آن در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست در گیلان قرار دارد.

آماده باش تامین امنیت حفاظت محیط زیست محیط زیست مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر