کد خبر: 480896 A

فرماندار رودسر تاکید کرد:

فرماندار رودسر به لزوم استقرار صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: در محصولاتی چون فندق و گل گاو زبان صنایع تبدیلی و فرآوری آن را در شهرستان دایر کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا از رودسر، فرماندار شهرستان رودسر در دیدار اعضای سازمان مردم نهاد علمی وفرهنگی پیشگامان گره گوابر اشکورات رودسر با اشاره به فعالیت های انجام شده توسط سازمان مردم نهاد پیشگامان در سطح اشکورات رودسر گفت: با توجه به هدف این مجموعه که عمران و آبادانی منطقه است باید سعی شود کارهای انجام شده مختص یک روستا نباشد و در سطح کل منطقه گسترش پیدا کند .

امیر جانبازی رودسری به برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی در منطقه اشاره نمود و افزود: برگزاری این نوع مراسم با معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار بالای منطقه اشکورات در زمینه های مختلف گردشگری و کشاورزی و محصولات خاص منطقه همچون فندق ،گل گاوزبان، می تواند ضمن فراهم سازی شرایط بسط و توسعه صنعت گردشگری و کشاورزی منطقه ، موجبات تولید اشتغال بیشتر و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در منطقه را فراهم سازد .

جانبازی خاطرنشان کرد: ما در تولید محصولاتی مانند فندق و گل گاوزبان دارای رتبه یک کشوری هستیم و از ظرفیت بالایی در جهت توسعه وگسترش آنها برخورداریم .

ایشان با اشاره به لزوم استقرار صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در منطقه  گفت: در محصولاتی چون  فندق و گل گاو زبان صنایع تبدیلی و فرآوری آن را در شهرستان دایر کرده‌ایم و در این زمینه کارهای بسیار زیادی انجام شده است .

جانبازی ادامه داد: برای شناساندن محصولات کشاورزی منطقه باید نماد محصولاتی چون فندق و گل گاوزبان را در میادین شهرها نصب نمائیم و از این طریق هویت منطقه را به گردشگران معرفی نمائیم .

فرماندار شهرستان رودسر به مشکلات مربوط به جاده زیاز - شوک اشاره نمود و افزود: یکی از مهمترین معضلات این منطقه رفت و آمد ماشین آلات سنگین مربوط به حمل سیمان از کارخانه سیمان دیلمان است که موجب تخریب جاده این مسیر شده است که در این خصوص پیگیری های بسیار زیادی صورت گرفته و با توجه به بازدید استاندار از منطقه بازسازی مسیر زیاز به شوک در دستور کار قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .

فرماندار شهرستان رودسر  به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت ماه سال جاری اشاره نمود و گفت : هدف همه ما به عنوان مجریان برگزاری انتخابات جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات آتی می باشد و باید سعی و تلاش نمائیم تا با برنامه ریزی درست شاهد حضور پرشور مردم باشیم .

وی به بیان توصیه های مقام معظم رهبری درباره اجرای انتخابات پرداخت و مواردی چون برگزاری انتخابات براساس قوانین و مقررات ، تلاش در جهت ارتقاء امنیت انتخابات و جلب مشارکت حداکثری مردم را از تأکیدات مدام معظم له عنوان نمود .

جانبازی با اشاره به حساسیت های منطقه ای بیان داشت: نگاه منطقه به ویژه همسایگان پیرامونی به حضور و مشارکت در این رویداد مهم کشور دوخته شده است، بنابراین باید تلاش کنیم تا با ترغیب مردم ، زمینه ساز حضور حداکثری آنان شویم .

وی تصریح کرد: خدا را شاکریم که کشور ما یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و با حضور پرشور و مشارکت عمومی بالا تلاش خواهیم کرد تا تداوم امنیت کشور خود را تضمین نمائیم .

فرماندار رودسر به پیشرفت فیزیکی بیش از 52 درصدی پروژه سد پلرود اشاره کرد و افزود: انحراف آب به تونل انحرافی صورت گرفته و جاده دسترسی به اشکورات از سمت روستای طاهر سرا در حال احداث است و براساس برنامه ریزی بعمل آمده همزمان با آبگیری سد این جاده نیز به بهره برداری خواهد رسید.

جاده سیمان محصولات کشاورزی صنایع تبدیلی حضور پرشور مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر