کد خبر: 490087 A

رئیس هیات بازرسی انتخابات آستارا تاکید کرد:

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان آستارا تاکید کرد: بازرسان و سربازرسان فقط با کارت شناسایی صادره از هیات بازرسی استان مجاز به حضور در محل اخذ رای هستند.

به گزارش ایلنا از آستارا، جلسه توجیهی سربازرسان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور وحید پورحضرت رییس هیات بازرسی انتخابات و معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا، اعضای هیات بازرسی و همچنین سربازرسان برگزار شد.

پورحضرت در این نشست ضمن تاکید دوباره وظایف بازرسان و سربازرسان گفت: از جمله وظایفی که سربازرسان شعب اخذ رای، باید به آن توجه داشته باشند شناسایی، سازماندهی و هماهنگی با بازرسان تحت مسئولیت خود، بازدید مرتب و تبادل اخبار و اطلاعات انتخاباتی با بازرسان تحت مسوولیت خود، تحلیل ثبت وقایع و مصادیق تخلفات مطابق چک لیست های دریافتی بازرسان و انتقال آن به مسئول مافوق در قالب گزارش بازرسی و نظارت بر عملکرد بازرسان در حین انجام وظیفه براساس آیین نامه انتخابات است.

وی ضمن برشمردن مصادیق مجرمانه در روز انتخابات اظهار داشت: حضور به موقع و زودتر از عوامل اجرایی و نظارتی در روز رای گیری، تسلط کامل به قوانین موجود، مراقبت در راستای امحای هرگونه آگهی و آثار تبلیغاتی قبل از شروع اخذ رای در محل و محدوده شعبه اخذ رای ارایه گزارش فوری و به موقع از تخلفات انتخاباتی به هیات بازرسی انتخابات، رسیدگی و ارائه گزارش در مورد چگونگی حفظ بی طرفی مجریان و ناظران انتخابات و عدم جانبداری از آنان و مراقبت بر عدم اخذ رای مکرر از یک رای دهنده از دیگر وظایف بازرسان انتخاباتی است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان آستارا در پایان تاکید کرد: بازرسان و سربازرسان فقط با کارت شناسایی صادره از هیات بازرسی استان مجاز به حضور در محل اخذ رای هستند.

گفتنی است در ادامه جلسه هر یک از سربازرسان گزارشات خود در خصوص شعبات تحت امر خود را ارائه دادند.

آیین نامه انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر