کد خبر: 490097 A

مسئول کمیته امحاء ستاد انتخابات صومعه سرا خبر داد:

مسئول کمیته امحاء ستاد انتخابات صومعه‌سرا گفت: تاکنون که تنها دو روز به انتهای مهلت قانونی تبلیغات نامزدها باقیمانده ۵۰ بنر تبلیغات غیر مجاز توسط کمیته امحاء در سطح شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش ایلنا از صومعه سرا، علیرضا آقاجانی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان صومعه‌سرا که در دفتر روابط عمومی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: براساس دستورالعمل ابلاغی درباره نوع تبلیغات پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا توسط نامزدها در سطح شهرستان با هرگونه تبلیغات غیرمجاز برخورد قانونی شده و می شود.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده آثار تبلیغاتی غیر مجاز ضمن امحاء آثار و ضبط مورد تخلف، صورت جلسه مذکور نیز به دستگاه قضایی ارجاع داده می‌شود، افزود: تاکنون نیز که تنها دو روز به انتهای مهلت قانونی تبلیغات نامزدها باقیمانده ۵۰ بنر تبلیغات غیرمجاز توسط کمیته امحاء در سطح شهرستان جمع آوری شده است.

مسئول کمیته امحاء ستاد انتخابات صومعه سرا با اشاره به اینکه خساراتی که آثار تبلیغاتی کاندیداها بر روی اماکن عمومی و امکانات دولتی وارد شده نیز از سوی دستگاه های مربوطه برآورده خسارت شده و از طریق دادگستری طرح شکایت می شود، گفت: لازم به ذکر است که شهروندانی که در طول ایام تبلیغات انتخاباتی از سوی کاندیدا دچار خسارت می شوند می‌توانند به دادگستری مراجعه و اقامه دعوی کنند.

وی ضمن تشکر از نامزدهایی که دستور العمل تبلیغات انتخاباتی را به نحو مطلوب رعایت کرده‌اند از دیگر کاندیداها خواست تا در حفظ چهره زیبای شهر تلاش کند.

وی خاطرنشان کرد: هر نامزد انتخاباتی تنها می تواند دو ستاد در سطح شهر در نظر گرفته و از این سو نیز تنها دو بنر تبلیغات در ابعاد ۷۰*۱۰۰ استفاده کنند و هرگونه بنرهای تبلیغاتی اضافی نیز جزء تبلیغات غیرمجاز محسوب شده و قطعا از سوی کمیته امحاء شهرستان جمع آوری و مستندسازی می شود.

آقاجانی تصریح کرد:بر اساس دستور العمل ابلاغی آویزان کردن تبلیغات نامزدها بر روی ساختمان های مسکونی غیرقانونی بوده واز طریق حکم قضایی جمع آوری می‌شود و درصورت همکاری نکردن مالکان ساختمان های مذکور به دستور دادستان شهرستان صومعه سرا و با همکاری ادارات آب، برق، گاز انشعاب آنها تا روز انتخابات قطع می شود.

وی افزود: بر اساس هماهنگی  های انجام شده مابین فرمانداری و دادگستری شهرستان،کاندیداهایی که بیشترین تخلفات تبلیغاتی را داشته‌باشند از سوی دادگستری فراخوانده شده و تخلفات مذکور در پرونده ایشان ثبت می شود.

به گفته وی ایجاد آلودگی‌های صوتی، قراردادن سیستم های صوتی در سطح خیابان و خارج از ستادهای انتخاباتی تخلف بوده و درصورتی که محلی به عنوان ستاد انتخابات در نظر گرفته می‌شود صنف مربوطه حق فعالیت در ایام تبلیغات را در آن مکان نداشته و در صورت مشاهده هرگونه از این موارد برخورد قانونی می شود.

انتخابات تبلیغات شوراهای شهر و روستا گاز دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر