کد خبر: 497829 A

جلسه کارگروه ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد اقتصادی به ریاست مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان ، علی اصغر عباسی و با هدف شناخت گلوگاههای فساد اداری برگزار شد .

به گزارش ایلنا از رشت، این نشست با بررسی  دستورالعمل‌های مرتبط با ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد اقتصادی در سازمان‌ها آغاز شد و دیدگاه‌های مسئولان واحدها درباره بندهای دستورالعمل و ارتباط آن با چالش‌های پیش روی سازمان مورد بررسی قرار گرفت . 

مدیر منطقه گیلان با برشمردن شاخص‌های سلامت اداری از هریک از روسای واحدها خواست ضمن عمل کردن به این شاخص‌ها زیر مجموعه و کارکنان خود را نسبت به  این امر مهم  آموزش دهند و گلوگاه‌های فسادخیز در حوزه تحت مدیریت خود را شناسایی و معرفی کنند.
 
وی همچنین گفت: ارتباطات ناسالم با افراد خارج از سازمان، آزرده خاطرکردن و ایجاد ذهنیت برای ذینفعان سازمان و استمرار افراد در سمت‌های سازمانی فسادخیز از جمله برخی مواردی است که می‌تواند زمینه‌ساز فساد اداری شود .
 
تعیین اعضای کارگروه و صدور حکم برای آنان و همچنین تعیین دبیر کارگروه از جمله مصوبات اصلی این جلسه بود . 
 
گفتنی است، مجموعه قوانین سلامت اداری از سال ۱۳۹۰ پایه‌گذاری شد و سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ با تشکیل کارگروه‌هایی در سطح وزارت نفت و پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به اجرا درآمد و از سال ۱۳۹۶ بین مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران شروع به فعالیت کرده است.
ایران پخش فرآورده های نفتی سلامت شاخص فساد اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر