کد خبر: 502933 A

با هدف توسعه اشتغال پایدار انجام شد؛

یک دوره کارگاه آموزشی و دوره های فنی با هدف توسعه اشتغال پایدار و حمایت از جوانان در مرکز ارتقای مهارت شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش‌ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان‌منطقه آزاد انزلی، در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تقویت نیروی انسانی متخصص و کارآمد 73 دوره مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای ویژه جوانان در سال گذشته در منطقه آزاد انزلی برگزار شده است و در سال جاری نیز دوره‌های جدید و متنوع آموزشی از سوی این سازمان با همکاری مشترک سازمان فنی و حرفه ای استان  در حال برگزاری است.

 بنا بر این گزارش جهت توسعه اشتغال پایدار و حمایت از جوانان محدوده منطقه آزاد انزلی این دوره ها با حضور ۱۰۵۴ مهارت آموز  (۸۱۷مرد و ۲۳۷زن) در قالب شش کارگاه آموزشی و با ۱۳۶۶۶۷ جمع نفر ساعت کارگاه در مرکز ارتقای مهارت شهرک صنعتی منطقه آزاد انزلی برگزار شد و تعدادی از این افراد آموزش دیده با ارائه طرح پیشنهادی اشتغالزایی ،  از تسهیلات خود اشتغالی صندوق کارآفرینی امید  بهره مند شده و وارد بازار کار شدند .

کلاسهای مهارت آموزی در ۲۰۰ رشته کاربردی به صورت رایگان برگزار و مهارت آموزان پس از طی کردن دوره‌های آموزشی تحت نظر اساتید مجرب و کسب مهارت‌های لازم و نیز اخذ گواهی نامه های بین المللی ، شرایط ورود به بازارکار برایشان فراهم شده و از سوی دیگر با برگزاری کارگاه‌های فنی و تخصصی موجبات افزایش مهارت جوانان منطقه و کاهش نرخ بیکاری شده است .

سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و توسعه همه جانبه منطقه به ویژه تربیت و تقویت نیروی انسانی متخصص، با ارتقاء سطح و تنوع بخشی به مهارت‌های تولیدی در اقشار مختلف، در جهت افزایش سطح اشتغال و درآمد خانوار، اقدام به اجرای این طرح آموزشی نموده و فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای متنوعی را نیز در دستور کار قرارداده است.

 با حمایت‌های سازمان منطقه آزاد انزلی برای اولین بار در آموزشکده های فنی و حرفه ای کشور کارگاه تخصصی برگزاری دوره های آموزشی سولار یا سلول های خورشیدی در شهرک صنعتی این منطقه راه اندازی می شود و بر اساس توافقات صورت گرفته بین سازمان منطقه آزاد انزلی و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان تابستان امسال مسابقات تخصصی سلول های خورشیدی به میزبانی منطقه برگزار خواهد شد.

Kels mharat amozi 1395.10.05 (1)

 

اشتغال اقتصاد مقاومتی درآمد دوره های آموزشی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر