کد خبر: 506208 A

فرماندار آستارا:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: فعالان اجتماعی نقش محوری در آموزش‌های همگانی و توسعه جامعه دارند.

به گزارش ایلنا از آستارا، یونس رنجکش در دیدار با اعضای هیات مدیره تشکل اجتماعی مردم نهاد زیستمان شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: باید تلاش کنیم تا از ظرفیت تشکل های اجتماعی در راستای توسعه جامعه استفاده شود.
 
وی اضافه کرد: زمانی می‌توانیم از ظرفیت این تشکل‌ها بهره‌مند شویم که آموزش های لازم مهارتی به آنان داده شده و این تشکل ها توانمند شوند.
 
وی برنامه‌ریزی برای توانمندسازی‌تشکل‌های‌اجتماعی آستارا را یک ضرورت دانست و خواستار تشکیل کارگاه‌های آموزشی در این زمینه و استقبال فعالان اجتماعی در این کارگاه ها شد.

وی همچنین به اهمیت حفاظت از محیط زیست آستارا اشاره کرد  و یاد آور شد: حضور فعالان زیست محیطی در این زمینه می تواند نقش مهمی  در حفاظت و حراست از محیط زیست داشته باشد.

وی گفت: تشکل زیست محیطی زیستمان به عنوان یک تشکل مردم نهاد می تواند در حوزه پیشگیری از تخریب محیط زیست و آموزش های عمومی در این زمینه نقش آفرینی خوبی داشته باشد.

رنجکش ادامه داد: شرط موفقیت نهادهای اجتماعی و تشکل‌هایی چون زیستمان آن است که با برنامه پیش بروند و هدفمند حرکت کنند.
 
رنجکش از مدیران اجرایی شهرستان نیز خواست تا در مسیر پیشبرد اهداف اجتماعی از تشکل های مردم نهاد نیز حمایت کنند و کار های این حوزه  را به فعالان اجتماعی و تشکل های مربوط واسپاری نمایند.
 
فرماندار آستارا همچنین بر ضرورت فرهنگ سازی در این زمینه تاکید و خواستار برنامه ریزی های لازم در توسعه فرهنگ زیست محیطی در جامعه شد.

photo_2017-07-01_18-35-59

جامعه حفاظت از محیط زیست فرهنگ سازی محیط زیست برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر