کد خبر: 506359 A

به میزبانی استانداری گیلان انجام می‌شود؛

نخستین گردهمایی ملی منجمان آماتور کشور با نگاه تخصصی به پدافند غیرعامل به میزبانی استانداری گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، امیر مرادی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت : این گردهمایی از سیزدهم تا شانزدهم تیر ماه با همکاری انجمن علمی نجوم ایران، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان و شهرداری رشت برگزار می‌شود.

وی گفت : در این همایش فرهیختگان نجوم کشور، اساتید دانشگاهی، دانشجویان و دانش آموزان علاقه‌مند به نجوم حضور دارند که در خصوص فعالیت‌های نجومی و ارتباط آن با پدافند غیرعامل در پایداری‌ ملی کشور، تهدیدات سایبری و ماهواره‌ای، محیط زیست و آلودگی نوری به بحث و گفتگو و تبادل نظر‌ می پردازند.

مرادی گفت : برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ارائه سخنرانی‌ها و مقالات علمی و برپایی نمایشگاه نجوم در پیاده راه فرهنگی رشت از برنامه های برگزاری این کارگاه است .

دبیر اجرایی‌گردهمایی‌ملی منجمان آماتور با محوریت پدافندغیرعامل ادامه داد : مباحثی چند در عکاسی نجومی، روش پیش‌بینی وضعیت رویت هلال ماه در ایران، دوتایی‌ها و اختفا و محاسبات کاربردی در نجوم رصدی از محورهای 4 کارگاه آموزشی این گردهمایی است.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت: برخورد شهاب سنگ‌ها، اشعه‌های خورشیدی، تأثیرات ماه و خورشید بر زمین، ماهواره‌‌ها و آلودگی‌های نوری و صوتی، حرکت هواپیما‌ها و فضاپیماها، زباله‌های فضایی، دسترسی به خاک سایر سیارات، تجهیزات الکترونیکی مخابرات و اینترنت، تغییرات در اقلیم زمین، پزشکی فضایی و نجومی از محورهای اصلی مقالات و سخنرانی های ارائه شده در گردهمایی خواهد بود.

خاک دانش آموزان ماهواره شهرداری رشت نمایشگاه نجوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر