کد خبر: 508569 A

رئیس سازمان آتش نشانی رشت از آغاز دوره جدید آموزش مقدماتی اطفای حریق در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت خبر داد.

به گزارش ایلنا ازرشت، رئیس سازمان آتش نشانی رشت از آغاز دوره  جدید آموزش مقدماتی اطفای حریق در سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت خبر داد.

بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی به ضرورت فعالیت‌های پیشگیرانه قبل از وقوع حوادث و همچنین تاثیر آن بر کاهش حوادث و صرفه جویی اقتصادی برای اقشار مختلف جامعه، اشاره داشت و گفت: ارتقای سطح فرهنگ ایمنی جهت مقابله با حوادث مختلف اعم از حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی و کسب مهارت های لازم در زمینه پیشگیری و رویارویی با حوادث برای تمامی اقشار مختلف جامعه بدیهی و واضح است.

وی با بیان اینکه حوزه آموزش سازمان آتش نشانی همه روزه آموزش های ایمنی و آتش نشانی را در دوره ها و اقشار مختلف اعم از دانش آموزان، زنان خانه دار، کارکنان ، کارگران و .... در دستور کار خود دارد، افزود: در سال ۹۵ بالغ بر ۶۹ هزارو ۵۵۲ نفر آموزش های ایمنی و آتش نشانی را در سطح استان گیلان آموزش دیدند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۷۷۶ نفر از  نونهالان و کودکان مهد کودک های شهر رشت بوده اند. 

رمضانی از آغاز دوره رایگان آموزش مقدماتی اطفای حریق برای داوطلبان مرد در این سازمان خبر داد و از همه علاقمندان اعم از بانوان و آقایان برای شرکت در این دوره های آموزشی دعوت کرد.

محتوای دروس ارائه شده در این دوره های آموزشی شامل: تئوری حریق ، آشنایی با خاموش کننده های دستی، امداد ونجات، کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر زلزله، کف وکف سازها، ایمنی خانه و خانواده، ایمنی برق و عملیات اطفای حریق خواهد بود که علاقمندان می‌توانند برای آمادگی با شماره ۳۳۴۶۱۶۱۹ تماس حاصل کنند.

این دوره آموزشی از دوشنبه ۱۹ تیر ماه از ساعت ۹:۳۰ دقیقه در مکان میدان انتظام –ساختمان مرکزی سازمان آتش نشانی رشت آغاز خواهد بود.

2-4255

 

استان گیلان جامعه دوره های آموزشی سازمان آتش نشانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر