کد خبر: 508727 A

فرماندار شفت:

فرماندار شفت مطرح کرد: ریشه 45 درصد طلاق ها در جامعه اعتیاد به مواد مخدر است.

به گزارش  ایلنا ازشفت، محمدرضا محسنی با اشاره به اینکه اعتیاد یکی از معضلات جامعه بشری است و انحطاط اخلاقی و جسمی را به دنبال خواهد داشت، بیان کرد: مبارزه با اعتیاد حضور آحاد جامعه را می طلبد و صرفا مربوط به یک دستگاه خاص نیست . 

وی با مواد مخدر شفت با تقدیر از نیروه های انتظامی، سپاه، بسیج و دستگاه های دولتی این شهرستان،گفت: اعتیاد، فقر و جهل سه ضلع مثلث شومی است که باعث از بین بردن شادابی و نشاط جامعه بشری می گردد . 

نماینده عالی دولت در شفت با بیان اینکه اعتیاد چهارمین بحران جهانی است،تصریح کرد:این عامل پس از تهدیدهای زیست محیطی، بحران هسته ای و رشد ناهمگون جمعیت سلامت جامعه را تهدید می کند . 

محسنی خود با اشاره به اینکه در گذشته تریاک به صورت ماده سنتی مخدر استعمال می شد،یادآور شد:اکنون 700 نوع ماده مخدر صنعتی و مشتق شده در بسته بندی های لوکس در بین آحاد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان عرضه می شود . 

وی با بیان اینکه 2 هزار و 808 معتاد شناسایی شده در کشور وجود دارد،افزود: از این میزان 50 هزار نفر را دانش آموزان 15 تا 20 ساله تشکیل می دهند و دامنه این بلای شوم به جامعه زنان نیز کشیده شده است. 

فرماندار شفت با اشاره به اینکه مواد مخدر در اشکال نو و در قالب داروهای بهداشتی و درمانی در ماهواره ها تبلیغ دروغ می شود،ادامه داد:اعتیاد خود را به درب منازل رسانده است و آگاهی خانواده در مقابله با آن ضروری است . 

محسنی در ادامه با بیان اینکه اعتیاد عامل اصلی 60 درصد جرایم کشور محسوب می شود،افزود:این بلای خانمان سوز ریشه بسیاری از جرم ها مانند کودک آزاری، طلاق، سرقت و قتل است . 

وی با اشاره به اینکه ریشه 45 درصد طلاق ها و 65 درصد بزهکاری در جامعه اعتیاد به مواد مخدر است،گفت:آگاه سازی جامعه و خانواده باید بیشتر در برنامه های آموزش و پرورش و دانشگاه ها قرار گیرد . 

فرماندار شفت با بیان اینکه تجارت مواد مخدر پرسود ترین تجارت جهانی است،افزود:گردش مالی این تجارت آلوده به 1600 میلیارد دلار می رسد و یک میلیون نفر به صورت مستقیم در آن فعالیت می کنند . 

وی در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران تا کنون 3هزار و 700 شهید را در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر تقدیم جامعه کرده است،گفت:سطح زیر کشت گیاه خشخاش در کشور افغانستان از 508 هزار هکتار در سال 76 به 201 هزار هکتار در سال 95 رسیده است و 247 درصد در این بازه افزایش یافته است . 

رییس شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شفت با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش کشفیات انواع مخدرها افزایش تولید آن در کشور همسایه و قاچاق آن به داخل مرزهای کشور است،افزود:پیشگیری و افزایش آگاهی جامعه مهمترین عامل بازدارنده در مقابله با اعتیاد است . 

وی به کشف بیش از 13 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال 94 در شهرستان شفت اشاره کرد و گفت:این کشفیات در سال 95 به بیش از 16 کیلوگرم افزایش یافت که 818 نفر در این رابطه دستگیر به مراجع انتظامی و قضایی معرفی شدند . 

محسنی در پایان خاطرنشان کرد:در سال 95 شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شفت با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی این شهرستان  277 طرح امنیت و پاکسازی را در سطح محلات، جاده ها و محورهای مواصلاتی این شهرستان انجام داد . 

 

اعتیاد جامعه رشد طلاق مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر