کد خبر: 511887 A

در آخرین جلسه شورای شهر رشت مطرح شد؛

امیرحسین علوی عضو شورای اسلامی شهر رشت در نطق پیش از دستور اظهار داشت:عدم برنامه ریزی مناسب در حوزه انسانی از جمله مواردی است که باید بیشتر به آن توجه شود.

به گزارش ایلنا از رشت، یکصد و نود و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت همزمان با هفته بهزیستی و تامین اجتماعی برگزار شد.

امیرحسین علوی عضو شورای اسلامی شهر رشت در نطق پیش از دستور اظهار داشت:عدم برنامه ریزی مناسب در حوزه انسانی از جمله مواردی است که باید بیشتر به آن توجه شود.

وی افزود:همچنین عدم پرداخت به موقع حقوق پرسنل باعث شده با واکنش هایی نامناسبی روبرو شویم که متاسفانه یک سری رسانه های ضد انقلابی در حال سواستفاده از  این شرایط هستند.

 علوی بیان داشت:نیاز است برآوردی برای هزینه های خدمات شهرداری صورت گیرد تا بدانیم که چقدر با استانداردهای موجود فاصله داریم.

فاطمه شیرزاد عضو دیگر شورا در ادامه ضمن تاسف در خصوص قتل آتنا اصلانی و مرگ نابغه ریاضی ایران  مریم میرزاخانی اظهار داشت: لایروبی دو رودخانه زرجوب و گوهر رود از مواردی است که نیاز است در دستور کار مدیران مسئول قرار گیرد.

 اولین طرح ذکر شده در این جلسه ،پرداخت غرامت  در خصوص  آزاد سازی عرصه و اعیانات مسیر پلاک های ثبتی بود که مطرح و با موافقت اکثریت اعضا روبرو شد.

جایزه تشویقی در بخش سرمایه گذاری و ساخت و ساز دومین لایحه ای بود که در راستای تشویق سازندگان و سرمایه گذاران و ایجاد رضایتمندی شهروندان و بالا بردن سطح رفاه شهروندی مطرح شد و به تصویب رسید.

توصیه فرمانداری جهت خرید ملک برای تامین اجتماعی با قیمت کارشناسی شده از جمله مواردی بود که توسط اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه، معرفی  نماینده علی البدل جهت شرکت در جلسات کمیسیون بدوی و تجدید نظر ، مورد بررسی قرار گرفت که فاطمه شیرزاد و رضا رسولی با رای اعضای شورا در این خصوص انتخاب شدند.

کمک مالی به یکی از رزمی کاران استان گیلان از دیگر لوایح بود که مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

نامگذاری معابر سطح شهر رشت از لایحه های معرفی شده در این جلسه بود که با آن موافقت شد و مورد تصویب قرار گرفت.

فاطمه شیرزاد در خصوص این لایحه بیان داشت:در راستای ترویج اهدای خون و با توجه به اینکه استان گیلان به اهدای خون بسیار نیازمند است تقاضا دارم بحث نامگذاری اهدای خون در کمیسیون مجددا بررسی شود و مکانی برای این امر در دستور کار قرار گیرد.

همچنین درخواست کمک مالی به یکی از بازنشستگان شهرداری رشت و کمک مالی به یک فرد جهت تامین هزینه های درمانی وی از جمله طرح هایی بود که در جلسه مطرح شد.

اخذ مجوز باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری رشت دستور دیگری بود که قرائت شد و با توجه به آن کل تیم های شرکت کننده در مسابقات استانی و کشوری می بایست از طریق باشگاه هایی که دارای پروانه بوده معرفی شوند.

 

IMG_8319

ایران شورای شهر عضو شورای اسلامی شهر لایحه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر